Nyní se rozhodla, že světu ukáže své jizvy po nepochopitelném útoku člověka, který byl dlouho jejím blízkým přítelem.

Dovile s Mohammedem seznámil jeden jejich společný kamarád v roce 2013. Mladá žena popisuje Mohammeda jako milého muže, se kterým si rozuměla. Bydleli od sebe jen o ulici dál a vídali se denně. Byl jí hodně blízký. V životě by ji nenapadlo, že je něčeho takového schopný. Jenže Mohammed chtěl víc než jen přátelství a na Dovile neustále naléhal. Když mu řekla, že přítele má a jeho nechce, myslela si, že se z toho časem dostane. Nedostal! Rozhořčení z odmítnutí v něm vygradovalo a rozhodl se pomstít.

Několikrát se snažil svou kamarádku donutit k sexu. Dovile ho dokola odmítala. Nebyl schopný to pochopit.

Osudný den se Mohammed nabídl, že Dovile sveze k restauraci, kde na ni čekali ostatní přátelé. Žena si to pamatuje, jako by to bylo včera. Na Mohammeda čekala tak dlouho, než přijel, že to skoro vzdala. Doteď si přeje, aby tomu tak bylo. Po chvíli se Mohammed přiřítil v autě. Sotva se rozjeli, řekl Dovile, jestli by si venku nemohli promluvit. Zastavili na nějakém opuštěném místě, kde nebylo ani živáčka. Celou dobu se kamarád choval divně. Ani jednou se jí nepodíval do očí.

Posadili se spolu na lavičku, když zničehonic Mohammed vytáhl kanystr s benzinem a začal ho rozlévat kolem ženy. Dovile křičela, co to má znamenat! V ten moment uslyšela škrtnutí zapalovače. Byl to strašný zážitek! Strašně to pálilo a žena křičela bolestí. V sekundě se z ní stala hořící koule. Volala o pomoc a snažila se válet po zemi, aby oheň uhasila. Někdo ze sousedství k ní přiběhl a než se stačila vzpamatovat, polil ji studenou vodou. Bolest tím však ještě znásobil. Dovile si myslela, že to nepřežije.

Pak už si jen pamatuje, jak ji paní nesla k sobě domů a míjely zrcadlo. Vtom se do něj s hrůzou zadívala. Viděla monstrum se spálenými vlasy a kůží. Jediné, co chtěla, bylo zemřít.

Strávila šest týdnů na oddělení popálenin. Podstoupila přes pět plastik, které měly její popálenou kůži napravit. Utrpěla popáleniny třetího stupně na 24 procentech těla. Za pokus o vraždu a doživotní trauma si již bývalý kamarád odsedí 16 let. Pro mladou ženu je to ale stejně mírný trest za to, co jí způsobil a jaký má útok dopad na její psychiku.

Naštěstí má po boku milujícího partnera, který je jí oporou a pro kterého je Dovile nádherná, ať už má na kůži cokoli. Mohammedovi žena přeje, aby trpěl stejně jako ona!