Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Horor: Dvě mladé sestry byly zavražděny, když pošpinily rodinnou čest. Co provedly?

Noor Basra a Noor Sheza tančily a zpívaly v dešti, to je stálo život.

Vražda ze cti. Určitě jste o tomhle už slyšeli, v muslimském světě je to běžný způsob trestání proti proviněním vůči tradiční rodině a zhanobení jejího jména. Takže co vlastně tyto dvě dívky tak strašného provedly, že je zabili najatí vrazi?

Noor Basra (16) a Noor Sheza (15) se ve svém domovském pákistánském městečku Chilas vydaly jednoho dne ven, protože pršelo a ony zpívaly a tančily v dešti a vše si nahrávaly na telefon jako video pro radost.

Ano, tohle je ten celý důvod. Muslimské dívky, které neprovedly nic víc, než že se radovaly ze života, byly následně poté, co video poslaly svým přátelům, i se svou matkou zastřeleny v rodném domě, protože poškodily rodinnou čest.

Islámské tradiční a kontroverzní právo šaría dovoluje vraždu ze cti omluvit téměř čímkoliv a jen v Pákistánu takto zemře asi tisíc lidí každý rok. Na své sestry a matku poslal vrahy podle vyšetřovatelů nejspíš jejich bratr Khutore, kterému se znelíbilo, že sestry tančí a zpívají venku na ulici v tradičním muslimském oděvu. Údajně mu to poradil konzervativní muslimský duchovní, který radost dvou dívek považoval za smilstvo a žádal po bratrovi vykonání odplaty krví, aby byla čest rodiny opět obnovena.

„Obnovena“ tedy sice byla, ale z rodiny zbyl jen otec a dva bratři. Z toho ten jeden udal Khutora pákistánské policii za vyvraždění rodiny.

Související články

Další články