Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Holčička se utopila, když šel táta pro ručníky. Ve vaně s ní v osudný den byla starší sestra

Maminka si povídala se sousedem, táta šel pro ručníky, holčička se
utopila.
Zdroj: archiv rodiny
Devítiměsíční Daisy Anderson se utopila, když její otec odešel z koupelny pro ručníky. Ve vaně s ní v osudný moment byla její osmnáctiměsíční sestra Lilly. Složitý případ, který se stal roku 2012 v britském Manchesteru, pořádně zaměstnal policii i soudy.

Maličká Daisy se koupala ve vaně se svou sestrou Lilly. Hrály si spolu a bylo jim fajn. Táta na minutku odběhl do přízemí pro ručníky a plenky. Když se vrátil, plavala Daisy na hladině hlavou dolů. Matka v době události byla na návštěvě u sousedky.

„Okamžitě jsem ji vytáhl z vody, položil na podlahu a zkoušel ji oživovat. Podařilo se mi z její pusy dostat vodu a zvratky. Křičel jsem o pomoc, ale už nedýchala,“ sdělil kriminalistům otec Dale Anderson.

Přivolaný koroner se postavil na stranu rodičů. „Je zcela jasné, že nechat dítě samotné třeba i jen minutku, je velmi nebezpečné. Ale žádný rodič přeci nemůže očekávat takovouto tragédii,“ řekl u soudu Jean Harkin, který tělíčko ohledával.

Sousedi se ale proti manželům Andersonovým postavili. Tvrdí, že Andersonovi na své děti neměli čas a že bylo otázkou času, kdy se stane nějaká tragédie. Oba dva navíc byli obviněni z výroby drog, v bytě se totiž našlo dvanáct květináčů s marihuanou.

Příčinou smrti bylo podle patologů utonutí, děvčátko nemělo žádné skryté srdeční vady. Rodiče nakonec byli odsouzeni jen za pěstování marihuany. Přímý podíl na smrti dítěte jim zatím nikdo nedokázal.

Související články

Další články