Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Hokejista Jágr se vyjádřil o případném teroristickém útoku v Soči, to budete koukat, co náš hrdina řekl!

Jaromír Jágr obavy z útoků nemá.
Zdroj: herminapress.cz

Hokejová hvězda Jaromír Jágr (41) už brzy zazáří na ledě stadionu v ruském městě Soči, kde 7. února startuje zimní olympiáda. U pořadatelů, mnoha sportovců a části veřejnosti panuje strach z možného teroristického útoku, obzvlášť po tom, co se stalo loni ve Volgogradu.

Ke konci října 2013 černá vdova odpálila sebevražednou bombou autobus plný lidí, zůstalo po ní šest mrtvých a asi třicet zraněných Rusů. 29. 12. se neznámá atentátnice se sebevražednou bombou odpálila na vlakovém nádraží, zanechala po sobě spoušť osmnácti mrtvých těl a dalších mnohých zraněných. Den na to ráno zabila nálož v trolejbuse 14 lidí. Obavy jsou proto na místě.

Kdo se ale rozhodně nebojí, je Jaromír Jágr. „Jestli mám umřít, tak umřu. Osud každého z nás je daný,“ vyjádřil se Jágr v rozhovoru pro deník Sovětskij sport, který cituje idnes.cz. „Myslím, že celé Rusko a Putin jsou tak hrdí na svou zem, že udělají 100 procent, aby zajistili bezpečnost,“ míní Jágr.

Dění olympiády bude samozřejmě pod přísným dozorem. Přesto se pořadatelé nejvíc bojí právě útoku černých vdov. Černé vdovy jsou vdovy po čečenských povstalcích a bojovnících, které se mstí nejen za smrt manžela, ale i bratra nebo otce. Jsou to sunnitští muslimové, kteří dlouhodobě bojují za nezávislost na Rusku.

Související články

Další články