Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Hobit: Bitva pěti armád. Strhující podívaná, na kterou vás dostaneme zadarmo! Bilbo Pytlík je zpět

Závěrečný díl trilogie Hobit: Bitva pěti armád již příští týden
v kinech!
Zdroj: WarnerBros

Bilbo Pytlík. Tváří v tvář nepříteli většímu, než si kdy jen dokázali představit, se musí rozhodnout, za co stojí bojovat – za bohatství a moc, nebo za budoucnost svého světa a své milované. Jak již název třetího dílu trilogie napovídá, Bilbo se bude muset postavit těžkému střetu a bitvě pěti armád.

Pokud máte již teď husí kůži, či jste jen milovníky příběhů ze Středozemí, nesmíte si závěr poutě Bilba Pytlíka nechat ujít. Příběh hobita je jakási pohádka pro dospělé, kde však při závěrečných titulcích pocítíte husí kůži a zamyslíte se, zda i vy byste se zachovali jako hrdina, či byste se nechali zlákat pokladem a chtíčem po moci. Závěr trilogie vás nenechá u nudného konzumování předraženého popcornu a usrkávání koly či dokonce necudného osahávání partnerky (nikdy jste to v kině nedělali?).

Sám režisér Peter Jackson snad musel být prostoupen astrální múzou či randil s elfkou, neboť jeho dílo je naprosto dechberoucí. Když zjistíte, že např. všechny prvky utvářející Jezerní město nejsou drahými triky, ale prachobyčejnými kulisami, které v podání od Jacksona dostávají pohádkové kouzlo. Voda v jezeře? Je jen 60 cm hluboká a obarvená do temně modrého odstínu. Led plovoucí na vodě? Vosk. Sníh na dřevěném chodníku? Sůl. Zelí na trakaři před domem? Tak to snad jediné bylo pravé a po delší době i řádně zapáchající. Troufáme si říci, že tento příběh by mohl být natočen mnoha režiséry, ale jen díky mistrovskému umu Jacksona nás filmové plátno přenese do země nezemě hobitů, elfů, skřetů a temného Mordoru.

Redakce eXtra vám přináší soutěž, kde můžete vyhrát 6 lístků do kina na film Hobit: Bitva pěti armád. Stačí správně odpovědět na otázku: Jakou barvou září Bilbův meč, když se blíží nebezpečí? Správnou odpověď zašlete spolu s jménem, příjmením a adresou na e-mail: soutez@extra.cz. Do předmětu napište Hobit.

Související články

Další články