Hnutí Tomia Okamury (45) Svoboda a přímá demokracie odmítá do svého štábu vpustit některé novináře. Například server info.cz měl od mluvčí poslance Radima Fialy Andrey Dupové dvakrát potvrzenou akreditaci, přesto mu byl zamezen přístup.

Do štábu mají zákaz vstupu třeba novináři z Lidových novin, ČT, Seznam Zprávy a další. Právě Dupová zasílala večer z pátku na sobotu emaily, ve kterých rušila již potvrzené akreditace.

"V minulých dnech jsme Vám potvrdili akreditaci pro přístup do volebního štábu SPD. Vzhledem k aktuálním příspěvkům na Vašem serveru Vás informujeme, že vedení SPD tuto akreditaci ruší. S médii a novináři, kteří hnutí SPD pouze účelově špiní, dehonestují a manipulují s fakty zájem spolupracovat nemáme,” cituje server Info.cz Dupovou.

Policie přijela do štábu poté, co se tajemník strany Jaroslav Staník dostavil ke vstupu a pohrozil novináři serveru info.cz tím, že ho vyhodí. Zanedlouho po tomto incidentu byla zavolána ochranka kvůli štábu Reportérů ČT. O tom informoval na Twitteru reportér České televize Jiří Hynek.