Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Zábava Andrej Babiš (politik) Horoskop

Nejnovější kauzy

Hnus, prošlé maso a smrad: Sapa stojí před pokutou 50 milionů

Tohle našla Státní veterinární správa.
Státní veterinární správě se ve čtvrtek naskytl na Sapě nepříliš hezký obrázek. Odhalili totiž několik desítek kilogramů zkažených, neoznačených a zapáchajících potravin. Zejména šlo o ryby, mořské plody a maso. V takovém případě hrozí jednotlivým podnikatelům až padesátimilionová pokuta.

„Při kontrole přepravy inspektoři našli zmrazené produkty rybolovu s prošlým datem minimální trvanlivosti. Výrobky navíc byly uloženy v nevyhovujících hygienických podmínkách. Položky byly smyslově změněny dlouhodobým skladováním,“ stojí v tiskové zprávě SVS.

Ve čtvrtek bylo v Sapě rušno. Státní veterinární správa se vydala v doprovodu policistů a zemědělských inspektorů na kontrolu. SVS se zaměřila hlavně na výrobky z ryb, maso a vejce.

Inspektorům se naskytl velmi zajímavý obrázek. Našli třeba kachní a křepelčí vejce bez dokladů původu nebo objevili čerstvé maso v prostoru osobního vozidla bez odpovídajícího zabalení.

Navíc byly některé potraviny uloženy v nevyhovujících teplotních podmínkách. „Vzhledem k tomu, že prodejce nedokázal doložit původ masa, je zde podezření, že telata byla poražena mimo jatka,“ bylo napsáno ve zprávě.

Podnikatelům nyní hrozí pokuta ve výši až padesát milionů korun.

Mohlo by vás zajímat

Další články