Herečka Olivia Wilde (29), známá například ze seriálu Doktor House, sepsala pro časopis Glamour sloupek o tom, co dělat a nedělat, když je vám třicet. Ona sama třicátiny oslaví zanedlouho a její rady okamžitě získaly velkou pozornost na sociálních sítích. Co tedy hvězda říká?

Nevyšilujte, že jiní dokázali ve třiceti víc než vy

Olivia říká, že je lepší být dobrým člověkem, který má skvělý osobní život, než idiotem, co ve třiceti získal Nobelovu cenu. Radí se soustředit na osobní rozvoj a nezabývat se tím, co dokázali lidé kolem vás.

Užívejte si svůj sexuální vrchol

Vědci už několikrát dokázali, že sexuální vrchol přichází po třicítce. Olivia říká, nebojte se užít si to, že můžete dělat… cokoliv!

Nechte svůj obličej stárnout

Stokrát lepší než obličej s plastikovými barbie rysy nebo takový, co vypadá, jako by se po něm roztekl vosk, je ten, který přirozeně stárne. Olivia odrazuje všechny ženy od toho, aby si nechávaly píchat botox a všemožně vylepšovat, co jim příroda nadělila.

Nezůstaňte s prvním chlapem, co se namane, jen proto, že se bojíte, že byste jinak byla sama

Jen proto, že všichni okolo někoho mají, nemusíte zůstat s idiotem, abyste nebyla sama. Počkejte si na někoho, kdo za to opravdu stojí, říká Olivia.

Cestujte

Olivia radí, užívejte si volnost, dokud ji máte. Je to pravděpodobně poslední příležitost před důchodem, kdy můžete cestovat, kdy a kam chcete, aniž byste byla něčím uvázaná doma.

Vykašlete se na ten nátlak rodit děti

Děti mějte, až budete chtít vy sama. Nenechte se stresovat věkem nebo tím, že děti už mají všechny.

Využívejte nabyté moudrosti

Ve třiceti už člověk o životě něco ví, říká Olivia. Využijte toho, že jste už pár věcí prožila, z něčeho jste se poučila, máte zkušenosti a aplikujte je v praxi. Neopakujte zbytečně staré chyby.

Učte se nové věci

Nikdy není pozdě na to najít si nového koníčka, píše Olivia. Může to být cokoliv, rozvíjí to vaši osobnost.

Nenechte se srážet tím, co se vám stalo v minulosti

Zkuste brát třicítku jako nový začátek všeho, hoďte za hlavu všechny chyby, neúspěchy a vztahové kotrmelce minulých let. Do další etapy života vstupte jako znovuzrozená, uzavírá Olivia svůj sloupek o třicátinách.