Zatímco jeho otec a starší bratr William (31) podporují ochránce přírody a bojují proti pytlákům, kteří obchodují s nelegálními trofejemi, on se k nim nedávno přidal. Ale na prince Harryho (29) vylezla trochu nemilá a hlavně pokrytecká minulost.

V dnešní době je princátko jednou z tváří kampaně, ale v roce 2004 si v Jižní Americe, konkrétně v Argentině, s chutí zastřílel. Na archivním snímku pózuje s mrtvolou buvola vodního, kterého si střelil během dovolené s tehdejší přítelkyní Chelsy Davy.

Pro Harryho škraloup v jeho divoké minulosti nemají ochránci zvířat ale pochopení a chtějí po něm vysvětlit jeho nynější pokrytecký postoj, Harry ale mlčí stejně jako mluvčí celé královské rodiny.

Snímek se objevil poté, co princ William prohlásil, že by chtěl nechat v Buckinghamském paláci zničit veškeré slonovinové ozdoby a doplňky, aby tímto právě podpořil zákaz obchodování s touto surovinou a šel příkladem tomu, aby se slonovina neprodávala ani na černém trhu. Podle královského pobočníka je ale zveřejnění fotky Harryho a mrtvého buvola jenom cíleným útokem. Autor je doposud neznámý a jeho záměrem podle pobočníka nebylo nic jiného než překazit Harryho snažení v kampani na ochranu zvířat.