Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott leukemie StarDance 2019 Nemoci z lásky Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Hádka a poté RYCHLÁ SMRT! Víme, co předcházelo vraždě českého vojáka v Afghánistánu

+ Další 3 fotografie
Smrt českého vojáka
V pondělí došlo k dalšímu útoku na české vojáky v Afghánistánu. Nepřežil ho rotný s iniciály T. P., ročník narození 1976. Další dva vojáci byli zraněni. Zahraniční média teď přinesla zprávu týkající se toho, co předcházelo této tragédii.

Podle prvních zpráv měl být pachatelem člen afgánských bezpečnostních sil. Alespoň to stálo v prohlášení velitelství alianční mise Resolute Support. Afghánská média ale informují o tom, že k útoku se automaticky přihlásilo hnutí Taliban.

Úplně jinou verzi ovšem nabízí renomovaný americký deník The New York Times, který s odvoláním na dva afghánské činitele, kteří si nepřáli být jmenováni, na svém webu uvedl, že útoku předcházela hádka, do které se čeští vojáci připletli nechtěně.

Pachatel prý poté jednal v afektu a jeho čin nebyl plánovanou akcí.

Více o smrti českého vojáka v Afghánistánu se dozvíme již brzy, jelikož Ministr obrany Lubomír Metnar a náčelník Generálního štábu Aleš Opata svolali na úterní dopoledne mimořádnou tiskovou konferenci.

Mohlo by vás zajímat

Další články