Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Hackeři ukradli 118 tisíc hesel: Většina uživatelů jsou Češi, nejste mezi nimi?

Neukradli hackeři hesla i vám?
+ Další fotografie
Máte problém se přihlásit k e-mailovému účtu nebo na sociální síť? Pokud máte do všech služeb stejné heslo, buďte ve střehu. Možná jste se stali obětí hackerů. Těm se totiž mělo podařit dostat na slovenský skTorrent, který využívá také hodně Čechů. Hackeři tak měli ukrást databázi se 118 tisíci uživatelskými identitami. Pokud používáte tuto službu, okamžitě si změňte heslo!

Největší nebezpečí hrozí těm, kteří mají stejné heslo na více služeb. Hackerům jste tak usnadnili práci, protože se na vašich účtech mohou pohybovat pouze s pomocí jednoho ukradeného hesla.

Mnoho lidé má také spárované účty s e-mailem. Pokud tedy hacker získá přístup do e-mailu, může vám pak změnit heslo v ostatních službách a na sociálních sítích nebo si také vyžádat heslo k dalším službám. A to velmi jednoduše.

„Tento případ ukazuje, jak je důležité používat v rozličných službách rozdílná hesla. Pokud byla uživatelům ukradena také e-mailová adresa, do které měli stejné heslo jako do skTorrentu, mají problém navíc,“ vysvětlila mluvčí bezpečnostní společnosti Eset Zuzana Hošalová portálu sme.sk.

Celá databáze se 118 000 identitami byla zveřejněna na Uloz.to. Už byla ale na žádost uživatelů z internetu stažena. Některé služby se sice snaží již napadeným uživatelům pomoci, ochrana začíná a končí ale právě u uživatelů. Nejjednodušší ochranou je včasná změna hesel na všech používaných účtech.

Mohlo by vás zajímat

Další články