Trendy tagy Simona Krainová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Hackeři si neberou servítky: Odhaleno je dalších 25 dopingových hříšníků. Mezi nimi je i PETRA KVITOVÁ!

Kvitová je podle záznamů WADA také dopingová hříšnice.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
Tak to je šok. Po včerejším obvinění Sereny Williams se dnes objevila další citlivá data. Podle nich bere nepovolené látky i jedna z českých tenistek. Není to navíc nikdo jiný než dvojnásobná grandslamová vítězka Petra Kvitová!

Hackeři Fancy Bears potvrdili svá slova a pokračují s odhalováním ukradených dat Světové antidopingové agentury (WADA). Včera vypustili do světa jména, jako je třeba Serena Williams (34), a dnes přibylo dalších 25 sportovců.

Mezi nimi je i česká tenistka Petra Kvitová (26). Ta dostala podle dat povolení na lék na astma. Zakázané látky brali i vítězové Tour de France Bradley Wiggins (36) a Chris Froome (31). Zapletená je do celé aféry i Bethanie Mattek-Sands (31), která hraje čtyřhru s Lucií Šafářovou (29) a před pár dny ovládly čtyřhru na US Open.

„Co se stalo, je na jednu stranu směšné, ale na druhou stranu trestuhodné. Že Petra měla problémy s astmatem, nijak netajila,“ podotýká Karel Tejkal, mluvíš Kvitové. „Jde o bouři ve sklenici vody, pokus o senzaci, která neexistuje,“ popisuje. „Je neuvěřitelné, že se dostala zdravotnická dokumentace na veřejnost, byť její obsah nijak nechtěla tajit. Nikomu by se asi nelíbilo, kdyby jeho osobní lékařské spisy kolovaly volně po internetu," cituje jeho slova server iDnes.cz.

Zástupci WADA tvrdí, že jde o reakci na to, že ruští sportovci nemohli startovat na LOH v Riu. "Odsuzujeme tuto trestnou činnost a požádali jsme ruskou vládu, aby udělala vše, co je v jejích silách, aby to zastavila,” sdělil generální ředitel agentury. "Pokračující kybernetické útoky pocházející z Ruska vážně ohrožují práci na obnově antidopingového systému v Rusku,” cituje Oliviera Niggliho server iSport.cz.

Související články

Další články