Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Greta jede lodí, tou lodí výletní... Jachta nemá toaletu, aktivistka na ní míří do Evropy

Zdroj: Instagram
+ Dalších 14 fotografií
aktivistka
Světově proslulá aktivistka ze Švédska Greta Thunberg pokračuje ve své cestě do Evropy... Na bezuhlíkové jachtě dopluje do portugalského hlavního města Lisabonu. Neměla by tak zmeškat setkání s místním starostou a také summit OSN ohledně klimatu.

Z USA vyplula ve středu 13. listopadu. Doprovod jí dělají dva mořeplavci - Riley Whitelum a Elayn Caraus. Přes Atlantik společně plují na jachtě, která nemá ani toaletu. Snaží se tím bojovat proti znečištění životního prostředí. Na šestnáctiletou Gretu čekají v přístavu Doca de Santo Amaro v portugalském Lisabonu její fanoušci. Následně má v plánu setkání se starostou Fernandem Medinou.

Greta by se podle deníku Zeit měla v pátek zúčastnit summitu OSN o klimatu, který se koná v Madridu ve Španělsku. Thunberg cestovala přes Atlantik téměř tři týdny. Před tím strávila v USA několik měsíců, kde se pustila do světových lídrů a vyčetla jim, že jí vzali její dětství.

"Lidé trpí, lidé umírají, ekosystémy se hroutí. Jsme na začátku masového vyhynutí a vy dokážete mluvit akorát o penězích a cpete nám pohádky o nekonečném ekonomickém růstu. Co si to dovolujete?" uvedla tehdy Thunberg na summitu v New Yorku a získala si na svou stranu část veřejnosti.

Související články

Další články