Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Google oslavuje Járu Cimrmana. Proč zpochybňují ale jeho existenci?

Google oslavuje Járu Cimrmana. Proč zpochybňují ale jeho existenci?
Zdroj: Facebook.com
Internetový prohlížeč Google dokáže vážně překvapit. Je tomu padesát let, co skupina amatérských dramatiků a historiků poprvé poodhalila dávno ztraceného génia na všechno, rakouského Čecha Járy Cimrmana, a tato gigantická společnost si na tohoto velikána vzpomněla. Dokonce ho začala oslavovat o něco dřív. Proč tomu tak je?

Badatelé začínali v sestavě Zdeněk Svěrák, Ladislav Smoljak, Miloň Čepelka a Jiří Šebánek. Spousta lidí dokonce věří, že Cimrman vážně existoval, ale Google to pořád shazuje ze stolu a označuje ho za fiktivního.

Je snad za tím obava, že tento pán by mohl stát za položením základů internetu? Společnost má k Cimrmanovi rozporuplný přístup. Na jednu stranu jej tvrdošíjně v medailonku označuje za „fiktivní postavu“, na stranu druhou evidentně věnuje značné prostředky na propagaci památky tohoto národního hrdiny

Možná to byl právě tento génius, který navedl zakladatele Googlu k nápadu zřídit tak gigantický prohlížeč. Ale proč ho tedy pořád označují za neexistujícího Nebude za tím třeba to, že je jejich viceprezident Vinton Cerf označován za otce internetu a takhle by se o tento titul musel podělit?

Ať je to, jak je to, tak rozhodně překvapili s tím, že toto velké výročí připomněli, a dokonce na YouTube nahráli 25 hodin videí s Cimrmanem, který dodnes všechny baví.

Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy