Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

GIGANTICKÁ KALAMITA: D1 stála šílených 19 hodin, D35 zavřeli, řidiči usnuli v autech!

Situace na D1 u Větrného Jablůnkova v úterý.
Zdroj: Profimedia
Včerejší husté sněžení v Brně a přilehlém okolí pořádně zavařilo řidičům na dálnici D1. Ve směru na Prahu se totiž bouralo a kvůli nehodě se vytvořila obrovská kolona. Vozidla v ní zůstala šílených 19 hodin, nejstarší dálniční tah u nás se opět rozjel až dnes ráno. Potíže kvůli počasí ale stále přetrvávají, podle meteorologů až do čtvrtka. Kvůli smrti člověka musela dnes policie uzavřít i dálnici D35, rovněž tam vznikla několikahodinová kolona.

Pevné nervy a chladnou hlavu musely zachovat stovky řidičů, kteří během úterka cestovali po dálnici D1. Husté sněžení na jižní Moravě i kraji Vysočina výrazně ztížilo jízdu některým řidičům a havárie zablokovala celou dálnici. Hromadně bouralo přes 30 aut.

Auta zůstala v koloně dlouhých 19 hodin, což je snad nejdéle v historii silničního provozu v Česku. Někteří řidiči ve vozech usnuli, čemuž se nelze divit. Policisté je tak museli ve středu ráno, kdy se zprůjezdnil jeden pruh, budit.

Dálnice D1 je už nyní průjezdná, ale kvůli špatnému počasí dochází k menším autonehodám stále, dál ser na různých úsecích tvoří kolony. Podle meteorologů sněžení a mráz vydrží, meteorologové vydali výstrahu.

Od ranních hodin až do odpoledne zůstala dnes kompletně uzavřenam i dálnice D35. Řidič ve směru z Ostravy na Olomouc najel do bezvládného těla na vozovce. Člověka totiž považoval za zvíře. Na 282. kilometru probíhalo vyšetřování a na dálnici zůstala stát několikakilometrová kolona. Další se utvořila i na objízdné trase.

Související články

Další články