Nejvýznamnější francouzský filmový, divadelní a televizní herec Gérard Depardieu (66) je naprostá troska.

Sama dcera bývalého idolu filmového plátna Julie Depardieu řekla před rokem v rozhovoru pro Le Monde o svém otci: „Nevydrží dlouho. Za pět let tu nebude.“

Její prognóza bude podle všech indicií pravdivá. Gérard vypadá naprosto zuboženě. Chtělo by se říct, že až odporně.

Herec, který má od roku 2013 ruský pas, žije příšerným životním stylem. Jí cokoliv a kdykoliv a především neskutečně chlastá (tomu vypitému množství už se ani nedá říkat, že pije).

Sám ve své autobiografii Ca C'est Fait Comme Ca přiznal, že zvládne za den čtrnáct lahví vína, nějaké to šampaňské i pár sklenek whisky! Z jeho blízkých se s ním nestýká v podstatě nikdo. Zůstal ve svém alkoholovém oparu a šíleném obžerství sám. Jeho nadváha a katastrofální zdravotní stav už mu znemožňují i běžný pohyb, proto se nechává vozit na invalidním vozíku.

Herec prožíval bouřlivě už mládí. Školu přestal navštěvovat ve dvanácti letech a časté byly i jeho střety se zákonem, byť byly méně závažného charakteru.

Depardieu se naprosto zničil a vypadá jako zavalitý Obelix, kterého kdysi ztvárnil v úspěšné filmové komedii s několika pokračováními.

I přes nátlak zbylých Gérardových příznivců se sebou herec odmítá cokoliv dělat. Vypadá to na velmi smutný konec slavné herecké ikony.