Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Gang vyhledával chudé a naivní dívky: Léta je znásilňovali a místo kondomů používali sáčky

Zdroj: West Yorkshire police
Gang násilníků
Otřesné případy znásilňování a obchodu s bílým masem se ve Velké Británii odehrávaly v letech 2004 až 2011. Dvacet mužů tehdy lákalo dívky ze sociálně slabých rodin, aby je následně mohli zfetovat, opít a sexuálně zneužívat. Z dvaceti rozsudků padlo již šestnáct. Poslední čtyři členové gangu budou souzeni v listopadu. Šéf gangu dostal jako jediný doživotí.

Šestnáct z dvaceti mužů bylo odsouzeno na celkem 203 let a jedno doživotí za to, že v letech 2004 až 2011 znásilňovali patnáct dívek ve věku od 11 do 17 let. Otřesný případ se stal ve Velké Británii ve městě Huddersfield. Zbylí čtyři členové gangu mají stanout před soudem v listopadu.

O případu informovala policie z West Yorkshire. Soud uznal šestnáct mužů vinných za znásilnění, zneužívání dětí, obchodování za účelem sexuálního zneužívání a dalších sexuálních útoků.

Amere Singh Dhaliwal, který gang vedl, dostal doživotí. „Napřed chci uctít oběti, které se nebály a přišly nahlásit tyto ohavné zločiny a musely si projít celým náročným soudním procesem, který trval skoro celý rok. Vážím si jejich odvahy a houževnatosti, se kterými nám pomohly zajistit spravedlnost,“ řekl detektiv šéfinspektor Ian Mottershaw.

Ze začátku se muži k dívkám chovali velmi laskavě. Nebyli na ně hrubí, kupovali jim dárky a chovali se slušně. Některé dívky si dokonce myslely, že je muži mají opravdu rádi. Členové gangu po nějaké době začali dívkám nutit alkohol a drogy.

Když je sexuálně zneužívali, tak místo kondomů používali sáčky. Spousta dívek pocházela z nižších sociálních vrstev, takže byly snadnými oběťmi, informoval Deník Guardian. Třináct členů gangu půjde do vězení až na osm let, hlava gangu na doživotí a dva muži maximálně na osm let.

Související články

Další články