Policie z Chicaga byla upozorněna na 30minutové video, kde čtyřčlenný gang mučí a bije mladého postiženého chlapce. Policie zatkla čtyři lidi, kteří ho unesli a drželi jako rukojmí. Odporné záběry vysílali živě na Facebooku Brittany Herring. Dva muži a dvě ženy byli ve věku 18 let a skončili ve vazbě. Na případ upozornil portál Daily Mail a BBC.

Záběry ukazují, jak čtyři černoši drží jako rukojmí mladého bělocha v chicagské čtvrti West Side. Na záběrech je vidět i jeden z podezřelých. Video už bylo z internetu odstraněno. Oběť se krčí v koutě, má pásku přes pusu a svázané ruce. Mladí lidé do něj kopají a odřízli mu i část vlasů s kůží. Mladík měl na hlavě také cigaretový popel.

„F*** Donald Trump. F*** bílí lidé,“ je slyšet v pozadí na videu. „Je to odporné. Dělám policistu 28 let a viděl jsem věci, které jsem neměl nikdy vidět. A pořád mě udivuje, jak někdo může udělat něco tak odporného,“ řekl policista. „Člověk pak přemýšlí nad tím, co jsou někteří jedinci schopní udělat druhým lidem,“ uvedl policejní šéf Eddie Johnson. Oběť byla ošetřena a propuštěna do péče rodičů.

Postižený chlapec byl nalezen, jak bloudí po ulici dezorientovaný. Podle vyšetřovatele Kevina Duffina se oběť znala s jedním z tyranů. Chodili do stejné školy. „Je pravděpodobné, že šlo o únos. Oběť je traumatizovaná a těžko se s ní komunikuje,“ dodal.