První česká Barbie Gabriel Jiráčková se odlišuje od svých vrstevnic nejenom vzhledem, ale také myšlením. Před nedávnem oslavila své osmnácté narozeniny, ale o svém životě má jasno už dávno předtím. Jednou by chtěla vypadat jako Bimbo Barbie.

Nechala si už zvětšit své čtyřky na osmičky a několikrát byla na výplni rtů. Do budoucna by chtěla ještě upravit zuby, zmenšit nos, zvětšit zadek a odstranit dvě žebra. Svými rozhodnutími si je jistá a vůbec jí nevadí, jak bude vypadat ve stáří. Spíše se na to těší.

„Budu taková veselá růžová babička,“ prozradila. Kromě svého vzhledu má také jasno v tom, co jednou v životě bude dělat a co ne. Její fanoušci se Gabriel totiž několikrát ptali, jak může s takovými nehty třeba mýt nádobí. A na to má drobounká Barbie jasnou odpověď.

„Nač mýt nádobí, když existuje myčka a restaurace, kde po mně nádobí umyjí?“ Tím dává jasně najevo, že lidé od ní nemohou očekávat, že bude nějaká domácí puťka, která bude dřepět nad dřezem. Gabriel má plno snů a chce si je splnit. Na takové malichernosti zkrátka nezbývá čas.

Jenomže svým krátkým prohlášením na téma mytí nádobí pobouřila několik žen, které jsou evidentně v domácnosti. Nejspíše se jim nelíbí, že má Gabriel nosánek nahoru a odmítá dělat domácí práce.

To ale česká Barbie odmítá. „Už jsem to však před časem vyzkoušela a jde to bez problémů,“ reagovala na to, že by v životě neuklízela. Najdou se ale další věci, které Gabriel odmítá, protože je Barbie.

„Viděli jste snad někdy Barbie, která pracuje na zahradě a vrtá se v hlíně? V takovém případě by mi nehty asi moc dlouho nevydržely,“ reagovala na dotaz, jestli někdy pracuje na zahradě a jak to dělá se svými nehty.