1. Jaromír Jágr není božstvo, nejvyšší morální autorita hned po Landovi a druhý nejlepší kameraman po Miroslavu Ondříčkovi. Jarda je jen vynikající hokejista, který je souběžně čestný a zbožný, což neznamená, že pokud v zamyšlení něco sděluje zfanatizovanému stádu, musí se nutně jednat o Slovo Proroka, naopak, klidně to může být naprostá chujovina, hodná mozku mladého šimpanze.

2. Alois Hadamczik je vynikající trenér, zcela oddaný hokeji. Barinku opravdu nevzal proto, že je to jeho zeť. Vzal ho proto, že si to zasloužil, a nebojí se předstoupit s tím před lůzu, která ráda vynáší rychlé soudy na základě předsudků, zatímco on vynáší pečlivě uvážené soudy na základě inteligence, podobně jako třeba Miroslav Kalousek nebo Pavel Novotný, další to chytří lidé, nucení čelit vzteku méně vzdělaného, zfanatizovaného a pokryteckého proletariátu.

3. Český nároďák je úplně normální nároďák jako každý jiný, takže třeba taky někdy může prohrát s lepším soupeřem.

4. Ano, skutečně, stává se, že proti nám nastoupí i lepší soupeř, který má lepší hokejisty. Jistě, zní to šíleně, ale je to tak.

5. To, že Richard Král přijde 15× na vyhlášení Zlaté hokejky bez partnerky, může mít i jiný důvod, než že jí popatnácté jako naschvál do toho něco vlezlo.

6. Stejně jako se Slovák, Polák nebo Rus může skutečně narodit jako homosexuál, ač v těchto zemích homosexualita neexistuje, může se gay naučit hodně dobře s pukem. Jen to nemůže přiznat, zná to kolektivní žertování ve sprše na téma pink a ví, že hokejisté, basketbalisté a boxeři jsou povětšinou ještě větší homofobové než jejich zhovadilí fanoušci.

7. 4 procenta nejtvrdšího jádra každého fanouškovského kotle tvoří homosexuálové, stejně jako tvoří homosexuálové čtyři procenta jakéhokoli pánského kolektivu. Řečí kalkulačky to znamená, že průměrně (i v Soči, hehe) jeden český reprezentant v hokeji a jeden člen realizačního týmu souloží s jinými muži.

8. To, že si Jarda čte z Bible, neznamená nic víc, než že si Jarda čte z Bible. V žádném případě se z toho nedá vyvodit, že církev není mafie, která odjakživa shromažďuje majetek a straší lidi. Jarda jen hledá jinde odpovědi, které nenašel u Verešové a spol., což je v pořádku, ale v zásadě je celé jeho konání nanejvýš zbytečné. Bůh totiž samozřejmě neexistuje, stejně jako osud, znamení, boží mlýny, vařící se voda na svině a další krávoviny, ke kterým mají lidé tendence se upínat, když umírají nebo se jim nelíbí nějaký článek na internetu. (Autor textu objektivně uznává, že si není sám jist, zda by se po vztahu s Nikol Lenertovou sám v zoufalství neobrátil k Bohu)

9. Televize Nova má dobré komentátory zápasů NHL, což Pavel Novotný nepíše proto, že pracuje pro Novu, ale proto, že na rozdíl od těch, co si to nemyslí, sleduje NHL na Nova Sport a Fandovi, a tak to může objektivně posoudit, zatímco ti kritičtí nebožáci „spravedlivě“ posuzují hokej na Nově při sledování Branek, Bodů, Vteřin na jedničce.

10. Pravda nepřestane být pravdou jen proto, že napíšu nějaký cint do diskuse pod článkem.