Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Frackovo okénko: Voda se nevaří, mlýny nemelou a srazit ji opilý, umírající Troška, nesoudní Čecháčkové ho litují a nezavřou!

Logika vesnice: Za Janouškovo neštěstí mohou vytrvalé boží mlýny, které opět dokázaly, že existují. Kvůli Zdendovi se ale žádný netočí, byť se mu stane v životě stejné průměrné množství neštěstí jako Mazánkovi, což je prostě osud (btw rovněž neexistující)
Zdroj: Ringier Axel Springer CZ / Profimedia.cz.
+ Další 2 fotografie

Labužnicky pročítám diskuze plebsu, který nadšeně kvituje umírání Stanislava "Chytře kradl, ať se udusí" Grosse a flastr Romana "Jen mu dejte" Janouška a svými nepřejícnými a zlými cinty přihazuje polínka pod hranici obou uličníků

Pitomci postrádající nadhled mě baví i deprimují současně. Rajcuje mě jejich nekonečně omílané klišé o trestu od vyšší moci, který nakonec vždycky dožene hříšníky, a zcela přitom ignorují prostý fakt, že se žádná voda na svině nevaří a žádné boží mlýny stejně jako bůh, osud a další nesmysly prostě neexistují.

Stanislava Grosse i Romana Janouška za jejich klientelistická alotria, která jim umožnil dříve laxní systém a zkorumpované kontrolní mechanismy, žádný soud zatím neodsoudil. Soudí je národ, oba za to, že oni si nakradli a národ ne, respektive to neuměl, pardon, nikdy by to neudělal.

Sražení Vietnamky ve skrytu duše nepovažuje devadesát procent Čechů v tichosti za nic strašného a udělat to Zdeněk Troška navlas stejně jako Janoušek, dostane dva roky podmínku a babovřeskový národ tupounů, co má rád srozumitelný humor a neštěstí druhých, mu prostřednictvím facebookových profilů vyjadřuje nehynoucí podporu.

Janoušek dal Vietnamce milion, to by Zdeněk mohl, jen kdyby se na něj složili, protože nic nemá Janoušek se omluvil oběti i rodině, prohlásil, že nezdrhne, trápí ho to a přijme zasloužený trest, protože to prostě přehnal. Když jsem se ho ptal (osobně se známe, tykáme si, rádi se vidíme a vyměňujeme si názory na zájmové skupiny okolo nás, vzájemně jsme si sympatičtí a když jsme se poprvé setkali, ani jeden toho druhého neměřil optikou předsudků, ale osobní zkušenosti, no prostě člověk, jakých moc nepotkám, píšu to sem proto, aby si ta menšina čtenářů eXtra, co nemá mozek, mohla pomyslet, že jsem tutově na jeho výplatní listině a tento text píši, když mi stojí coby loutkoherec s obálkou za zády, no prostě dávám najevo, že jsem stejná svině a mám vlivné přátele, johoho, nechutné, že? Jako bych slyšel, jak z kotle vystoupil obzvláště naducaný oblak páry), proč mě nepožádá, ať dostanu do médií fakt, že oběť jeho autonehody běžela před týdnem půlmaraton, nebo ať přes svou plachost přijme jednu z pěti nabídek velkých televizí a posype si popel na hlavu, odvětil, že nechce nic nacvičovat, navíc je plachý, s médii to neumí a jen si sedne na gauč a dá nohu přes nohu, už prohrál, protože lid chce jeho krev za každou cenu.

On chce jen spravedlivý soud. Ne boží, ale konkrétně za to, co tady spáchal a jak se k tomu postavil.

Janoušek si nezaslouží čtyři a půl roku natvrdo prostě proto, že před zákonem je bezúhonný, oběť odškodnil částkou, kterou drtivá většina jeho soudců z lidu nikdy neviděla pohromadě, a nevzal dráhu, ale hlavně proto, že trest (původně mu hrozil dvouciferný trest, který, mimochodem, státní zástupce stále žádá) je úměrný tak akorát společenské objednávce. Deana Horváthová, byť střízlivá, před třemi lety chodce zabila přímo na přechodu, s rodinou nekomunikovala a ze svého nemusela díky pojišťovně dát nic. Lítost neprojevila. Roman to alespoň předstíral a neškudlil.

Stanislav Gross už naškudleno má a letošní Vánoce, když se jich dožije, budou k radosti idiotů asi jeho poslední, což museli doma se ženou vysvětlit dvěma dětem. Kdo z lidí, kteří si říkají, že dobře mu tak, skutečně ví, jak se chová tělo při ALS, jaké to je udusit se před svou rodinou, za plného vědomí a duševní svěžesti prostě proto, že jste měl smůlu.

Kyblíková výzva, která řadu slavných i neslavných vyzvaných nepřinutila přispět, natož si opravdu představit hrůznou, paralyzující svalovou křeč, po celém světě upozorňovala i na Standu Grosse a další oběti nekompromisního onemocnění, které bych nepřál největšímu nepříteli, natož otci dvou dětí ve středním věku.

Idiotům od klávesnic, kteří sami nedokázali vybudovat v životě nic a jsou často odkázáni na okolí, namísto aby se dokázali postarat alespoň sami o sebe, když ne o blízké, a teď melou o tom, kdo si co a za co zasloužil a jestli to není málo a už aby se vysekal v zatáčce Kolibřík Bém, bych měl přát, aby zjistili, jak se rychle může změnit celý váš svět následkem jedné chyby nebo diagnózy. Jak rychlé soudy vynášejí často ti, co by měli soudit jako poslední. Ale nedokážu to. Protože ať jsem, jaký jsem, nejsem zamindrákovaný chudák, který přes Janoušky a Grosse účtuje se svým upatlaným životem plným selhání, které dává často za vinu osudu a jiným namísto sám sobě, neb je to jaksi pohodlnější.

Když se zlá věc stane hajzlovi, jsou to boží mlýny, když dobrákovi, tak jen neštěstí nešlo po horách, ale po lidech.

Taky jsem nadutý hajzlík, stejně jako Roman Janoušek.

A stejně jako na něj se na mě voda pro svině nevaří, škoda že si to lůza nepřipustí, udělalo by mi to výjimečně škodolibou radost.

Ale lůza nechce.

Ještě tak zjistit, že já, debil z diskuze pod článkem, mám svůj život v rukách především sám a sousedova koza si nezaslouží chcípnout podle toho, jak se sousedovi daří.

Ještě tak zjistit, že jsem možná méně kvalitní člověk než ten Janoušek.

Že jsem taky svině, na kterou se vaří voda:-)

Související články

Další články