Když jsem zbouchnul svou dnešní manželku, nevzal jsem si ji hned.

Na to jsem napsal moc článků o rychlosvatbách. Ale svou dívku jsem hluboce miloval a čekal s ní dítě, takže jsem šel na matriku přiznat otcovství a uzavřel na jméno jeho matky životní pojistku.

Přišlo mi to normální a zodpovědné.

Hokejista Josef Vašíček (†30), dej mu Pánbůh lehkou zem, podle tvrzení jisté Míši Jajtnerové s ní nejen sedm let chodil (a do svatby se tím pádem evidentně nehnal), ale také s ní prý minimálně rok žil ve společné domácnosti a ona má tedy právo dědit. Jeho rodiče si to nemyslí. Žili prý každý jinde, Míša neměla ani u Vašíčka trvalé bydliště, a tak ji prostě neuvedli jako spolužijící osobu, což by jí hodilo bratru tak padesát míčů z toho, co po zesnulém hokejkovi zbylo.

I tak jí rodiče mrtvého podle svého tvrzení nabídli dům, auto a několik milionů, což prý odmítla, na čemž je vidět, že o velké peníze jí fakt nejde. Sakra, co je to za zlatokopku, která není schopná dokopat hokejku během sedmi let před oltář a do porodnice s kytkou? Jo ona není zlatokopka, ale hodná holka? Aha, tak proč odmítá vilu a pár milionů a chce jich rovnou desítky? Pche, taková Kobzanová, která zmákne Frolíka se vším všudy do roku a půl od seznámení, musí nad neschopností Jajtnerové kroutit hlavou stejně jako já, naprostý amatérismus, který nezaslouží nic než chudobu!

Podtrženo, sečteno, je správné, že musí složitě soudu dokazovat, že s Vašíčkem rok žila, a že pravděpodobně prohraje, celkově mi zákon, který z přítelkyň, které s vámi 12 měsíců sdílejí lože, dělá dědice, hodně vadí.

Kolik jeho peněz slečna Jajtnerová vydělala? Nežila si snad s Vašíčkem sedm let nad poměry? Je jisté, že ji Vašíček i na konci silně miloval? Nebylo to náhodou tak, že už svatbu spíš oddaloval a nechával vztah vyhnít? Divíte se jeho rodičům, že blondýně, byť ztrhané, nechtějí nechat takovou raketu?

Já ne! Já se divím holkám hokejek, které mají plán, nemají na to ho realizovat a ještě to pak vytrubují do světa!