1. Okurku vymyslela novinářská netáhla, aby zakryla svá selhání.

Okurkovou sezonu kdysi vymysleli líní novináři, aby mohli opodstatnit svou letní nedokonalost. Podobní zoufalci totiž na poradách tvrdí, že nejsou večírky, tudíž ani kauzy, jakoby se na večírcích děly nějaké důležité věci. Protože ale jsou u nás bulvární média, která mají pocit, že bez pražských večírků by se netočila zeměkoule, je pravda, že mívají v těchto měsících chudší obsah.

2. Pořád někdo souloží

V Česku šu*á kámen cihlu a v šoubyznysu je to dvojnásobné, takže někdo někomu klátí manželku i v létě, jen to chce se neflákat a zjistit to, což novináři nedělají, protože stačí v redakci, já nevím, třeba Sedmičky říct, že „je hrozná okurka“, ve skutečnosti přitom „okurka“ vůbec neexistuje.

3. Jsou tu přeci kozy a krávy!!!

Celé léto opruzují celebrity s vykozenými fotkami z dovolených a čtenáři vykozené celebrity na dovolených milují. K tomu Partyšová pořád posílá všem novinářům selfíčka z golfu, prostě pořád je co psát, protože koz a krav je hodně i v létě. Proč se tedy vymlouvat na okurku, která neexistuje?

4. Top kauzy se dějí v létě!

Okurková sezona je v reálu nejdivočejší část roku, ale vydavatelům se to neříká, protože by začali líné novináře víc honit! Kdy byla BartošováMacurou na útěku v Itálii a vy jste to všichni hltali? V okurkové sezoně… Kdy byly poslední troje megapovodně? V okurkové sezoně! Kdy sestřelili letadlo nad Ukrajinou? V okurkové sezoně! Opravdu je okurková sezona tak nudná? Ne, nudná jsou média, která tvrdí, že existuje!

5. Celebrity v okurce lépe spolupracují!

Absolutní nuly se zázračně získaným statusem celebrity se v okurkové sezoně 3× tolik snaží, protože vědí, že přišla jejich chvíle, takže aktivně plní redakční maily: Ivana Gottová trojnásobně otravuje s dětmi, Nikol Moravcová chrlí na Instagram 200 fotek denně, Krainová ve svém salonu absolvuje 50 krvelačných zákroků a všechno to dá na Facebook atd. Stačí tedy jenom přebírat fakany Ivany, modelky u bazénu a zkrvavenou Krainovou a je hotovo. Takže jaká okurková sezona? Okurky jsou tak maximálně líní bulvární novináři!