Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jaromír Jágr koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Fotografie, která vás dojme k slzám. Slonice se na ní loučí se svým mrtvým partnerem

Můžete se dát do pláče…
Zdroj: John Chaney

Třiašedesátiletý John Chaney byl se svou ženou Dianou na safari výletě v Botswaně, když narazili na mrtvého slona obklopeného hyenami. Jejich průvodce zavolal správcům parku, aby mrtvolu odvezli, když v tom se k ní začal řítit další slon. Slonice, jak se ukázalo, odehnala hyeny a pak líbezně obmotala svůj chobot okolo klu mrtvého sloního samce.

Samice pak vedle svého mrtvého partnera stála několik hodin a hlídala jeho tělo před hyenami, zatímco to vše výletníci safari sledovali se slzami v očích. A John Chaney fotil.

Sám prý navštěvuje Afriku pravidelně, ale nikdy nic takového neviděl. „Průvodce nám vysvětlil, že ten slon opustil tlupu, protože už byl hodně starý a aby mohl umřít. To prý obvykle dělají.“

„Sledovali jsme to celé dvacet minut a všichni měli slzy v očích. Bylo dojemné sledovat, jak se ta slonice loučí s přítelem.“ Na místo se pak vrátili po dvou nebo třech hodinách a samice se nehnula z místa.

U slonů je obvyklé, že uctívají další mrtvé slony. Je o nich například známo, že když po cestě narazí na lebku slona, jakmile kolem ní procházejí, pohladí ji svými choboty.

Na další obrázky tohoto amatérského fotografa se můžete podívat tady.

Související články

Další články