Třiašedesátiletý John Chaney byl se svou ženou Dianou na safari výletě v Botswaně, když narazili na mrtvého slona obklopeného hyenami. Jejich průvodce zavolal správcům parku, aby mrtvolu odvezli, když v tom se k ní začal řítit další slon. Slonice, jak se ukázalo, odehnala hyeny a pak líbezně obmotala svůj chobot okolo klu mrtvého sloního samce.

Samice pak vedle svého mrtvého partnera stála několik hodin a hlídala jeho tělo před hyenami, zatímco to vše výletníci safari sledovali se slzami v očích. A John Chaney fotil.

Sám prý navštěvuje Afriku pravidelně, ale nikdy nic takového neviděl. „Průvodce nám vysvětlil, že ten slon opustil tlupu, protože už byl hodně starý a aby mohl umřít. To prý obvykle dělají.“

„Sledovali jsme to celé dvacet minut a všichni měli slzy v očích. Bylo dojemné sledovat, jak se ta slonice loučí s přítelem.“ Na místo se pak vrátili po dvou nebo třech hodinách a samice se nehnula z místa.

U slonů je obvyklé, že uctívají další mrtvé slony. Je o nich například známo, že když po cestě narazí na lebku slona, jakmile kolem ní procházejí, pohladí ji svými choboty.

Na další obrázky tohoto amatérského fotografa se můžete podívat tady.