Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jaromír Jágr koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Fotografie krádeže, které děsí Francii: Skupinka „nepřizpůsobivých“ okradla muže u bankomatu a je to velká jízda!

Takový útok určitě nešťastný turista nečekal.
Zdroj: reprofoto Daily Mail

Paříži poblíž katedrály Notre Dame se to potulnými zlodějíčky jen hemží. Teď však kamery zaznamenaly opravdu drzý útok. Na svědomí má všechno skupinka pěti Romů, kteří si vyhlédli bezbranného turistu a počkali si, až bude vybírat z bankomatu. Když se tak stalo, během několika vteřin ho obklopili a bezostyšně okradli.

Takové scény jsou bohužel v Paříži často k vidění, a tak policie minulý týden vyzvala město k „systematickému vystěhování“ Romů z hlavního města Francie. Skupinka zlodějů jsou navíc ještě teenageři a policie si s nimi neumí poradit. Pohybují se hlavně kolem turistických atrakcí a bankomatů, kde nacházejí rychlou možnost výdělku. „Nerespektují nikoho, jen chtějí peníze nebo cokoliv, co můžou ukrást a prodat. V jednu chvíli vybíráte z bankomatu a v další jste obětí trestného činu,“ řekl turista, který byl svědkem incidentu.

Ochránci lidských práv jsou vzteky bez sebe z prohlášení policistů o vystěhování Romů, kteří si čím dál tím více zakládají nové tábory v centrálních parcích a náměstích. Ochránci argumentují, že většina Romů ve Francii jsou rumunské a bulharské národnosti a mají jako občané EU právo žít a pracovat v zemi.

To ochránci řekli přesně. Pracovat a žít. Ne krást.

Související články

Další články