Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

FOTKY MLUVÍ ZA VŠE: Dali jsme si snídani v Praze, 1 rohlík a 7 koleček salámu za 225 Kč!

+ Dalších 9 fotografií
galerie
Máte přebytek peněz a nevíte, jak s nimi naložit? Poradíme vám... Třeba za obyčejnou snídani v pražské restauraci Eska můžete zaplatit klidně parádních 155 korun za loupák a termix. Pro mlsnější jazýčky nabízí i jiné hity, třeba menu pod názvem Česká snídaně za 225,- či snídaně ESKA bohatší klientelu jistě potěší. Právě snídaně z Esky nedávno na internetu vzbudily mnoho emocí, redakce eXtra.cz se je proto rozhodla otestovat.

Po příchodu do Esky vás příjemná obsluha usadí ke stolu a hned se vás zeptá na výběr nápoje. V případě reportéra to byla káva s mlékem bez cukru. Po chvilce obsluha přinesla poměrně dobrou kávu… Překvapením bylo, v jakém byla hrníčku, bez lžičky a s chybějícím podšálkem. Kdo není vysloveně puntičkář, drobný nedostatek za úsměv obsluhy odpustí. Káva stála „jen“ 58 korun.

Po loku kávy došlo k objednávce. Z bohatého menu, které naleznete v galerii, jsme museli rozhodně okusit Českou snídani, která nedávno vzbudila poprask na internetu. Skladba takového menu je celkem jednoduchá: Jde o 1 kus rozříznutého rohlíku, kousek másla s pažitkou, 7 koleček turistického salámu, 4 plátky sýra a lžíci nakládané zeleniny v mírně sladkokyselém nálevu. Za takovou bombu zaplatíte 225 korun.

Zajímavá je i Snídaně Eska, která se skládá z fermentované pšenice, hub (několika plátků žampionů), 1 vejce, 1 krajíce chleba namazaného sýrem lučinového typu, šunky, křenu a limonády, kterou jsme při objednávce s sebou nedostali. Cena? Skvělých 358 korun.

Pro méně hladové strávníky restaurace nabízí i menu nazvané Loupák s termixem. Jak je ze snímku v galerii patrné, jde o termix s loupákem doplněný máslem a džemem. Za tuhle gastroradost zaplatíte krásných 155 korun.

Je nutné upozornit, že restaurace nikoho nešidí, ale pracuje na principu kvalitních surovin a svobodné volby hosta. Jak jsme se dozvěděli, suroviny pocházejí od kvalitních dodavatelů. „Turistický salám bereme z firmy Naše maso a sýr z Farmy Bláto,“ řekl nám personál restaurace.

Kolik je marže restaurace za snídani snů? A proč je dražší než v jiných restauracích? Sledujte portál eXtra.cz – ve čtvrtek přineseme pokračování reportáže. PODÍVEJTE SE DO GALERIE, CO ESKA NABÍZÍ

Mohlo by vás zajímat

Další články