Příběh Jindřicha Forejta lze číst mnoha způsoby. Muž, který měl blízko k prezidentu Zemanovi, nyní čelí složité životní situaci, když vyšlo najevo, že v soukromí šňupe drogy. Otisk z videa uveřejnil web HlidaciPes.org.

Forejt počítal s tím, že po angažmá na Hradě nastoupí jako velvyslanec ve Vatikánu. Miloš Zeman (72) mu toto místo již předem slíbil. Jenže nyní se ukazuje, že Forejt je snadno vydíratelným mužem a kvůli videu zřejmě přijde (nebo již přišel) o bezpečnostní prověrku. A to by pro kariéru diplomata znamenalo stopku.

Jednou ze zásadních otázek jsou jeho výdaje a příjmy. Forejt podle veřejně dostupných informací vydělává cca 90 tisíc měsíčně. S bonusy je to o pár tisícovek více. Za rok 2014 Jindřich Forejt vydělal 1 042 380 Kč.

Muž, který Forejtovi sháněl drogy a sexuální služby, pro eXtra.cz uvedl, že Forejt u něj za měsíc utratil 150 i 200 tisíc korun – rozhovor najdete ZDE.

Samozřejmě takovému číslu věřit nemusíme. Dealeři rádi trochu přehánějí a mají velké oči. I kdyby byly náklady poloviční, pořád jsou to ale hodně vysoké výdaje. Tady je na místě otázka, kde na to Forejt bere.

Znovu se tak objevuje spekulace, že Forejt nepouštěl k Zemanovi každého. Že působil jako otevírač dveří k prezidentovi. Kdo chtěl u prezidenta audienci, musel si připravit tučnou obálku. Alespoň se to o poměrech na Hradě šušká.

Logicky by to zapadalo i do konceptu, že Ovčáček, Forejt, Nejedlý a Mynář spolu soupeří, kdo je s prezidentem největší kamarád a kdo k němu dokáže dostat své spojence. Mít blízko k prezidentovi se prostě vyplatí.

Z této party nyní vypadl Forejt. Muž, který video pořídil, tvrdí, že nepracoval na politickou objednávku. Prý chtěl jen peníze, co mu Forejt dlužil. Že ale video nahrálo do karet Forejtovým protivníkům, je zřejmé.