Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Floridský rybář chytil rekordní úlovek, ale moc douho mu nevydržel: Žraloka mako totiž zabil a ugriloval

Joey zlomil světový rekord v lovu žraloka mako ze země.
Zdroj: profimedia.cz

Joey Polk z Miltonu se před několika dny dočkal úlovku, po kterém touží snad každý vášnivý rybář na světě – podařilo se mu chytit žraloka mako vážícího 365 kg. A to nikoliv z lodi, ale ze země. Podle dostupných informací se jedná o nový světový rekord.

„Pomáhali mi dva mí bratranci a i tak jsem s ním zápasil pěkně dlouho. Postupně odmotal více než 800 metrů vlasce z mého navijáku,“ uvedl Joey.

Přestože Joey obvykle chycené ryby pouští zpět do oceánu, tohoto žraloka se mu už zachránit nepodařilo. „Snažili jsme se o to, ale byl tak vyčerpaný, že nedokázal ani plavat. Takže jsme se ho rozhodli zabít a ugrilovat. Nakonec se z něj najedlo asi dvě stě členů zdejší rybářské komunity,“ vysvětlil šťastný lovec a dodal:

„Rád bych zdůraznil, že jeho špatný stav byl jediným důvodem, proč jsem si ho nechal. Nedělám to ani pro slávu, ani pro peníze – prostě se mi jen občas podaří chytit pěknou rybu. V tomto případě parybu, ale každopádně byla moc dobrá.“

Zajímavé je, že dosavadním držitelem rekordu byl právě jeden z Joeyho bratranců, kteří se souboje s obávaným mořským predátorem zúčastnili. Early Polk v roce 2009 chytil na prut žraloka mako o hmotnosti 305 kg.

Související články

Další články