Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Finanční machinace! Kanonýr Lafata švindloval a přijde o milion korun!

Lafata dostane pořádný flastr.
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
Premiérový rozsudek je tady a hned na to doplácí elitní útočník pražské Sparty. Fotbalista není živnostník, a proto nemůže mít daňové zvýhodnění. David Lafata kvůli tomu zchudne o rovný milion korun!

Loňské čmuchání finančních úřadů v řadách sportovců přineslo první rozsudek. David Lafata (35) danil chybně a bude ho to stát přes milion korun! Fotbalista pražské Sparty využíval výhodnějšího daňové paušálu, který mohou využívat živnostníci, kterým ale nebyl a není!

Ač to není zrovna nízká částka, pořád to Lafatovi tolik neublíží. Během let 2011–2013, ze kterých musí penále platit, si v Jablonci a následně Spartě vydělal 16,6 milionu korun, tudíž na dlažbě rozhodně neskončí.

Živnostenský způsob danění je v českém sportu hodně oblíbený. Rozhodnutí finančního úřadu tak může stát stovky tisíc korun i další sportovce. Daňové doměřování se provádí i hokejistům, volejbalistům či basketbalistům. Ti si to samozřejmě nechtějí nechat líbit. Podle mluvčí finanční správy Petry Pelachové je evidováno hned 21 odvolání proti vyšším daním!

Téma danění profesionálních sportovců se řeší již několik let a stále je velmi nepřehledné. Napravit se to nyní snaží ministerstvo školství, který by rádo postavení sportovců a jejich daně upravilo v novém zákonu o sportu.

Související články

Další články