Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) StarDance 2019 Extra Host (pořad) sametová revoluce

Nejnovější kauzy

Festival psího masa má i svou hrdinku. Tohle je žena, které se před brutálními jatkami podařilo zachránit stovku psů!

Víc takových jedinců a příští rok už nebudou mít Číňané co
zabíjet.
+ Dalších 8 fotografií
Na festivalu psího masa v Jü-linu se našlo místo i na příběhy s dobrým koncem. Autorkou jednoho takového je šestapadesátiletá Yang Xiaoyun.

O hrůzném festivalu psího masa, který se také letos konal v čínském Jü-linu, jsme vás už informovali. Ani četné protestní akce nezabránily jejímu pořádání a krutými způsoby na ní znovu přišlo o život kolem deseti tisíc psů.

Tragických zpráv ale už bylo dost. Přehlídka lidské zrůdnosti nám totiž přinesla také silné inspirativní příběhy, díky nimž víme, že hrdinové stále nevymřeli. Mezi účastníky „food festivalu“ je ale nehledejte.

Svou odvahu a obětavost prokázala šestapadesátiletá Yang Xiaoyun, bývalá učitelka, která na severu Číny nyní vede psí útulek.

Ta ujela více než dva tisíce čtyři sta kilometrů a utratila v převodu na naši měnu přes dvacet šest tisíc korun jenom proto, aby se dostala na místo čínského svátku a zachránila stovku zvířat z rukou psího překupníka. A můžete si být jisti, že o pejsky bude v její péči nyní dobře postaráno.

Mohlo by vás zajímat

Další články