Říká se mu The Falling Man a je zosobněním hrůz, které se udály 11. září 2001 v New Yorku a v okolí, když teroristé zaútočili na Ameriku. Fotografie muže, který vyskočil z jedné z věží vstříc jisté smrti, se poprvé objevila na sedmé straně The New York Times 12. září a byla dokonalým vykreslením toho, co se odehrálo den předtím.

Jejím autorem je Richard Drew, fotožurnalista z Associated Press, který měl za úkol ráno 11. září fotit módní přehlídku, ale jelikož byl v okolí, šéfredaktor ho přesměroval na jiný úkol – fotografování hrůz, které se dějí u Světového obchodního centra.

Když se obrázek stále ještě neidentifikovaného muže objevil v novinách, všichni začali křičet, že novináři nemají žádný vkus. Obrázek byl pak postupně stahován z internetu a vydavatelé se jej rozhodli dále nepublikovat. Richard Drew říká, že šlo o jeden z nejslavnějších obrázků z 11. září, který nikdo nesměl vidět.

Neví se s jistotou, o koho šlo. Zjistit se to snažil novinář Peter Cheney z Toronto Globe and Mail a přišel na to, že by mohlo jít o Jonathana Brileyho, zvukového inženýra, který byl to ráno ve 106. nebo 107. patře severní věže, kde byla restaurace Windows on the World.

O Padajícím muži vznikl dokonce dokument. Stala se z něj taková tragická celebrita, protože všechny ohromovala neuvěřitelná psychická síla, kterou musíte mít na skok z okna. Sice uniknete smrtícímu žáru, ale víte, že dole vás stejně osud nemine. Muž na obrázku navíc vypadá podivně smířený s tím, že je konec. Nepanikaří, někteří dokonce říkají, že vypadá, jakoby letěl, jakoby na něj přišla úleva, že unikl pekelnému žáru nahoře ve věži…