Festivalová sezóna je v plném proudu. Pokud se v tomhle prostředí neumíte pohybovat, čtěte následující:

1. Mějte vše potřebné

Nenechávejte balení na poslední chvíli a napište si na papír seznam věcí, bez kterých nepřežijete. Hodit se vám budou hlavně hygienické navlhčené ubrousky, antibakteriální gel, gumáky, pláštěnka a podobné vychytávky. A pořiďte si přenosný adaptér na mobilní telefon, který dobije baterku bez toho, abyste ho museli strkat do zásuvky.

2. Zvolte ten správný festival

Zní to sice banálně, ale pokud nesnášíte rockovou muziku, jezdit do Hradce na Rock for People je asi hloupost.

3. Vytiskněte i harmonogram

Aby vám neunikli vaši oblíbení interpreti, vezměte si s sebou program jednotlivých vystoupení, ať jen zmateně nepobíháte od stage ke stage.

4. Ušetřete

Využijte studentských slev a použijte při nákupu vstupenek svou ISIC kartu. Často také bývají levnější lístky, pokud si je koupíte s časovým předstihem. Pokud to svedete, zkuste si na festival pronést svoje vlastní pití. Vymyslete nějakou fikanou skrýš na vašem těle. Pokud pojedete na festival autem, hoďte si do kufru balení nealka, nejlépe obyčejné vody. Tak ušetříte i několik stovek korun.

5. Zajistěte si ubytování

Většina festivalových nadšenců spí ve stanech. Můžete si také zajistit místo ve stanové VIP oblasti. To znamená, že si nemusíte shánět karimatky ani spacáky ani stan. Všechno pro vás bude při příjezdu připraveno. Sice si trochu připlatíte, ale za tu pohodu to stojí.

6. Bezpečí především

Počítejte s tím, že se na fesťácích pohybuje dost podivných lidí a s přibývajícími hodinami taky dost opilých lidí. Takže se vybavte pepřovým sprejem a důležité doklady a velké obnosy peněz nechte doma, nebo si je pečlivě schovejte.

7. Dostaňte se do zákulisí

Chcete se setkat se svým hudebním idolem? Tvrďte ochrance, že jste jeho manažer. Nebudete první ani poslední, komu tenhle trik vyjde. Nezapomeňte potom fotky s vaší hvězdou hodit na Facebook.