Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

eXtra porod mámy paterčat: Přečtěte si, jak to probíhalo na porodním sále!

Zdroj: profimedia.cz

Ač rodila včera císařským řezem a všechno v porodnici muselo být v pohotovosti, přece jen strávila maminka Alexandra Kiňová (23) na porodním sále více než hodinu. Doktoři zažívali svou velkou premiéru, když rodili první paterčata v Česku, jedno miminko dostávali z břicha pět minut.

Na sále nechyběl ani otec paterčat Antonín Kroščen (26), který do podolské porodnice nakonec přijel vlakem, ač se původně k porodu dostavit nechtěl. Ale situace si žádala výjimečná rozhodnutí a Antonín se nakonec bál, že porod své partnerky nestihne, celou cestu dle svých slov plakal. Naštěstí ale dorazil včas a nezapomněl ani na první poporodní fotky, aby měli sourozenci nějakou památku.

Miminkům se opravdu dostalo výjimečné péče, pro každého jednoho z nich byl připraven jeden lékařský tým a dokonce měla paterčata každé svou barvu, aby si je doktoři ještě nepopletli.

Novorozenci zůstanou v porodnici déle, než je obvyklé, zatím jsou všichni na intenzivní péči. Doma ale na ně bude už čekat pořádný luxus, rodiny mladý pár mezitím přestěhovaly z malého bytu do více než stometrového 3+1 a stát jim dopřeje dvě chůvy a další příspěvky na péči o miminka. Což některým leží silně v žaludku i přesto, že matka Kiňová se o pět dětí najednou, respektive šest, protože jedno už má, rozhodně neprosila. Ono v dnešní době je dost práce i s jedním.

Související články

Další články