Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Sledovali jste eXtra online ČR – Finsko: Nejdůležitější zápas Jardovy kariéry očima redakčních odbornic!

Ilustrační foto, my dvě ve skutečnosti vůbec neexistujeme!

Krásné napínavé odpoledne, vítáme vás u našeho onlinu ze semifinálového utkání mezi Českem a Finskem, který samozřejmě budeme napjatě sledovat a odborně komentovat, jelikož se jedná o nejdůležitější zápas hokejového táty Jardy Jágra, který chce letos skončit, a tenhle zápas rozhodne, jestli odjede s medailí, nebo bez ní.

Z našeho přenosového studia v Karlíně budou online sledovat dvě super hokejové odbornice, podržtaška zástupkyně šéfredaktora Bára, dobrý den, jejíž kvalifikace spočívá v tom, že praděd pískal mikulovskou extraligu. U elektronické tužky bude moje kolegyně Markéta, největší žijící sportovní fanda a stínová autorka encyklopedie pravidel hokeje. O její odbornosti není pochyb, chodí totiž s Norem a to je skoro stejné jako s Finem.

17:28 Díváme se na hokejové studio a Záruba tam pořád mluví o Novotným. Ohlašujeme, že to je lež, Pavel Novotný tu dnes s námi není, protože říkal, že nechce finský nářez vidět, takže šel hrát radši Prší, o kterém pořád tvrdí, že je to poker, ale nikdo mu to nežerem.

17:32 Začínáme být nervózní, jednak vlhneme z pohledu na Davida Pospíšila, ale už se dostáváme do hokejové nálady, elektrotužka Markéta si nakreslila finskou vlajku na obličej, bohužel se spletla v barvách a je švédská.

17:42 Martin Hosták právě rozdává komentátorská moudra a samozřejmě favorizuje Finy. My taky. Mají vodku a pěkného trenéra, takže proto.

17:45 A začalo semifinále, máme červené dresy, a proto prohrajeme. Vlastně můžeme celý online zabalit už teď, výsledek je jasný.

17:48 Elektrotužka Markéta si zapomněla vzít brýle a ptá se mě, co je která země, a že si stihne pro ně dojít o přestávce mezi poločasem. Nemám čas jí teď vysvětlovat rozdíl mezi hokejem a fotbalem, můj děda vždycky říkal, že snaha je cennější než vědění.

17:50 Zatím to vypadá, že hrajeme spíš takové krasobruslení, Saša Salát se zapotil jen dvakrát, Markéta si přeje přestávku, chce vám strašně nakreslit rozbor.

17:51 Jarda Jágr šel teď vztekle na lavici a hrozně nadával, čekáme, že se za chvíli na fejsu objeví vzkaz jeho hokejové rodině. Určitě tam napíše o tom, že nějaký dvě hydry v Karlíně komentují JEHO hokej!

17:55 Moc nás tahle první třetina nebaví, Markéta navrhuje, že se místo toho raději opijeme a dáme si finskou saunu nebo finskou trojku. Zbývá ještě jedenáct minut a právě prohráváme 0:1. Elektronická tužka Markéta tvrdí, že to je proto, že je na ledě to hnusný velký logo a puk pak logicky není vidět.

18:00 Začíná naše první přesilovka, odbornice Markéta nechápe, jak je možné, že třetina trvá dvacet minut, ale ve skutečnosti je to ještě déle. Právě jsme obdržely telefonát od naší redakční odbornice na módu Anety a sdělila nám, že se musela jít vyzvracet z té hrůzy, co mají hokejky na ledě. Kobaltově modrá je už prý dávno out a kombinovat modrou, bílou a červenou na našich dresech je prý neskutečně fádní a neoriginální.

18:04 Markéta začala dělat v Malování rozbor téhle vrcholné nudy, začínám se bát, co z toho vyleze. Z přenosu je vidět, že se nudí lidi v hledišti, nudí se roztleskávačky, nudí se i hokejky a jen se tak projíždějí na pohodu po ledě. Otvírám první lahev tramínu.

18:10 A to jsme nevěděly, že v našem repre týmu hraje i Jordán z Ulice!

18:15 Zapomněla jsem vám říct, že jsme teď byli dvě minuty v oslabení, ale nikdo si toho pořádně nevšiml, my totiž vůbec pochybujeme, že se na to někdo dívá, takhle si představujeme revue na ledě. Třetina skončila, Markéta přinesla svůj první rozbor. Nevím úplně, co na to říct a jak s tím naložit, ale tak co už teď, že jo.

18:31 Znovu dobrý večer, začala druhá třetina, nějak ani nevíme, jak skončila ta první, máme pocit, že jsme si u toho dokonce i zdřímly, takhle naposledy jsme se nudily, když nám šéfredaktor vyprávěl svoje zážitky z hraní Prší a Vole, lehni. Markéta je překvapená, kolik známých lidí hraje za naše repre, Sobotka z ČSSD, Jordán z Ulice a Kolář z Týdne.

18:38 Už dvakrát jsme málem dostali gól od někoho, kdo se jmenuje Pitkänen nebo Mäkinen, to je fuk, ale pořád se na tom ledě nic neděje, jsme rády, že nejsme Hosták. Musely bychom pořád mluvit, ačkoliv není o čem. Budeme hrát další přesilovku, kontrolujeme Jágrův fejs, ale hokejový pantáta od rodiny se hned ze startu zápasu urazil na rozhodčí a přestal komunikovat.

18:46 Nevím, jestli jsme vám to už říkaly, ale my dvě fandíme Finsku.

18:49 GÓÓÓÓÓÓÓÓL!!!! Finsko vede dva nula, hurá!

18:52 Chceme být lesby a rozdat si to s finskými fanynkami v hledišti.

18:55 Je nám strašně líto, že důležitý zápas Jardy Jágra vypadá zrovna jako nacvičování spartakiády dorostenek, finský hráč Komarov si na ledě právě zívnul, nekecáme, nejrychleji tam bruslí čároví rozhodčí.

18:57 Volala módní policistka Aneta a ptá se nás, kdo na tom zápase dělá dýdžeje, že se to nedá poslouchat a příště by si tam měli minimálně pozvat Tiësta. Markéta odborně rozebírá postoj hráčů před finskou bránou na buly, kritizuje nerovný počet modrejch a bílejch a latentní homosexualitu hokejistů, kteří se při každé příležitosti objímají u hrazení.

19:03 Nudíme se tak moc, že si přejeme být raději s naším šéfredaktorem a hrát místní extraligu Dolní Krákovrány v Prší. Koukáme na fejs a nikdo ten hokej nekomentuje. Nekomentuje ho ani Jarda a nekomentuje ho ani jeho hokejová rodina. Nic k tomu neříká ani Inna Puhajková, elektrotužka Markéta tvrdí, že tenhle poločas je nekonečnej. Nezbývá než souhlasit, otevírám druhou lahev a balím brko. To je semifinále za trest.

19:21 Máme tu první fanoušky, jsme z toho úplně v rozpacích, že pořád ještě na světě běhají forever alone tragédi, co pohoní kdykoliv a ani k tomu nepotřebují pět piv.

19:24 Předpokládáme, že tenhle hokej skončí stavem tři nula, ale hlavně už by měl opravdu skončit, trápí se evidentně nejen Jarda na ledě, ale všichni, kdo tuhle tryznu sledují. Hosták právě říká, že Hudler by se potřeboval na tomhle turnaji prosadit, my tvrdíme, že Hudler, když už nechodí s Krainovou, se neprosadí nikdy.

19:35 Jardu právě poslali na trestnou a zařval na rozhodčího, ať drží kurva hubu, jsme totiž mimo jiné odbornice na odezírání z úst. Náš hokejový bůh ale určitě nabral Komarova schválně, aby si mohl během těch dvou minut, kdy bude sedět, napsat něco na fejs. Asi to, jak tenhle hokej nestojí za nic a že tohle si opravdu nezasloužil.

19:39 Dramatické záběry běloruské televize, jak Jarda hází na trestné vztekle ručníkem! Konečně nějaké drama, bohužel ale zase není na ledě, aby se divák náhodou nevzrušil.

19:47 Do konce zápasu zbývá necelých pět minut, stínová autorka hokejových pravidel Markéta mi právě sdělila, že navrhne změny, aby se příště v podobných situacích celý hokej zastavil předčasně, když už je jasné, že se nic nestane a celé se to zbytečně zdržuje. Moc by nás zajímalo, jak to vypadá na finské straně komentátorského stanoviště, podle nás nijak, Antero Mertaranta buď upadl do bezvědomí z nudy, nebo z vodky.

19:50 Růžička si právě bere oddechový čas, zbytečně, tohle je totiž NEJHORŠÍ HOKEJ, jakej jsem kdy viděla. Finsko stejně vyhraje, my jsme se musely opít a Jarda si takový konec určitě nezasloužil a hned to napíše rodině, aby mu každý odpověděl, že stejně otevřel zlatou bránu a přepsal dějiny a je to skoro stejné jako Nagano.

19:56 Finsko dalo asi tři sekundy před koncem gól, my jsme vám to na začátku říkaly, že to skončí tři nula! Očekáváme tedy nabídku práce z České televize a z Volejte věštce a na příštím MS vás budeme zdravit rovnou ze studia. Zaplať pánbůh, že je konec, je to jako popisovat iránský film o pěstitelích sukulentů.

20:01 Jarda Jágr je právě oceněn jako nejlepší hráč zápasu, tohle sis, Jardo, na konci své kariéry určitě zasloužil! Kdy to napíšeš na Facebook? Zítra budeme hrát o bronz proti Švédsku, ale rozhodly jsme se to po dnešní ultranudě ignorovat a raději se věnovat přerovnávání ponožek v šuplíku, to je teprve adrenalin, když vám chybí levá!

P. S.: Stejně prohrajeme!

Související články

Další články