Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová StarDance 2019 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Exkluzivní rozhovor s rapperem Řezníkem o Slavících: Ortel nevyhrál, aby se v sále nehajlovalo!

+ Další 2 fotografie
Poprasku kolem letošních Slavíků si nemohl nevšimnout ani rapper Řezník (31), který poskytl redakci eXtra.cz exkluzivní rozhovor. Jemu samotnému se v roce 2013 stalo něco podobného jako skupině Ortel. Přestože vyhrál, pořadatelé ho z ankety bez milosti vyškrtli.

V roce 2013 ses stal hvězdou internetu a měl jsi dostat cenu, ale nějak to nedopadlo. Co se tehdy stalo?

Šlo o kategorii, do které mohli své oblíbené interprety navrhovat sami fanoušci. Takže jsem to zjistil ve fázi, když už to bylo rozjetý. Zjistil jsem, že hlavní cena je sto tisíc na natočení klipu, to jsou dobrý prachy, tak jsem ještě začal burcovat fanoušky. Týden před vyhlášením kvůli nějaké chybě web Slavíků už ukázal, že jsem první. Napsal jsem jim, řekli mi, že jde o chybu a že těm, kteří jsou na prvních příčkách, dají vědět. Ale nic se nestalo.

Oni tě teda vyloučili?

Na poslední chvíli mě diskvalifikovali a vyhrál to Johny Machette. Řekli mi, že jsou moje texty v rozporu se zákony České republiky. Že se jim to do té soutěže nehodí. Dobře, ale věděli delší dobu, že se pohybuju na předních příčkách, tak to mohli udělat líp.

Měli do té doby v pravidlech, že zpěvák nesmí zpívat sprostě nebo o zabíjení?

Ne, to tam není. Ty pravidla jsou postavený tak, že můžou vyloučit kohokoliv.

Tehdy to byla velká přestřelka. Tys měl dostat sto tisíc, dostal jsi je někdy?

Ne, nedostal, do dneška jsem je neviděl. Chybí mi. Doufám, že je někdy uvidím. Třeba se po té letošní kauze něco hne…

Tys o tehdejším rozhodnutí pořadatele vydal několik ostrých písniček. Nenechal jsi to být jen tak. Nebál ses?

Ani ne. Ale samozřejmě Mattoni jsou Italové, člověk nikdy neví, jestli si na něho někdo nepočká. Velkej strach jsem měl, když jsem objevil doma na polštáři koňskou hlavu. Pak jsem trošku zaostřil a zjistil jsem, že to byla Olga Lounová, takže to bylo nakonec v pohodě.

Pojďme k letošku. Podobný osud postihl Ortel a Tomáše Ortela, odečetli jim hlasy kvůli porušení pravidel. Koukal ses letos na Slavíka?

Nedíval jsem se, měl jsem koncert v Jaroměři. Co se stalo, jsem se dozvěděl na Facebooku. Okamžitě mi projelo hlavou, že to zas p*srali, že to je skoro to stejný. Nevím, proč to udělali. Třeba se báli, že kdyby to Ortel vyhrál, tak se jim v tom sále rozjede ohromná hajlovačka. Lucie Bílá hajlovala už s Landou, to je známý fakt, takže možná fakt měli strach.

Jak si myslíš, že bude vypadat Slavík příští rok?

Myslím, že do té doby zemře Gott a ta soška se změní v jeho hlavu, takže se bude předávat Zlatý Gott. I když letos někteří vrací Slavíky, příští rok tam samozřejmě zase budou, budou se plácat po ramenou a hrát si na Hollywood.

Kdyby přišel zítra pořadatel a dal ti sto tisíc, vystoupil bys tam?

To asi vážně ne. O to by asi nikdo neměl zájem. Jak lidi v tom sále, tak já a moji fanoušci.

Mohlo by vás zajímat

Další články