Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Steroidová mafie v Česku StarDance 2018 Horoskop Zábava

Nejnovější kauzy

Exkluzivně: Zakázané video Jiřího Pomejeho, kterak uprostřed noci po výpovědi v emocích opouští Frekvenci 1! Mysleli, že je smazané, ale my ho máme!

Tak to je mazec. Pokud máte rádi zábavu, tohle video si nenechte ujít.

V noci z 2. na 3. října loňského roku se Jiří Pomeje (48), nejslavnější producent v zemi, zničehonic nad ránem rozloučil s posluchači svého nočního pořadu na F1 s tím, že odchází na protest proti komunistickým praktikám rádia, s jehož rozhodnutím se nemůže lidsky smířit, a skutečně odešel.

V té době přitom byla jeho noční linka pro sebevrahy a vůbec všechny zoufalé nejposlouchanějším nočním pořadem v českém éteru vůbec a sám Pomeje byl díky oblibě nočních ptáků držitelem ceny pro moderátora roku, což mu paradoxně zlomilo vaz.

Pomeje nikdy přesně nevysvětlil zákulisí podrazu, ze kterého vedení rádia obviňoval, ale to ani nemusel, protože každý, kdo kauzu sledoval, si zpětně snadno dovodil, že Český rozhlas, který anketu vysílá a ke zděšení svého vedení musel o jeho triumfu pro ročník 2011 referovat a navíc mu dát prostor ve vysílání, neměl valný zájem na další blamáži a hrálo se zřejmě o to, že anketa bude bez Jirky – nebo s ním, ale ne na vlnách veřejnoprávní služby, nota bene když staronový šéf ČRo1 Radiožurnálu Jiří Pokorný, který měl další ročník spoluposvětit, sám v anketě skončil kvůli Jiřímu až bramborový.

Buď jak buď, Frekvence 1 Jirku pochválila, ujistila ho o další spolupráci a poprosila ho o pochopení faktu, že do ankety nominuje Rudu z Ostravy (27) a Těžkej Pokondr, protože prý existují výhrady vedení rádia i ankety proti politicky laděným narážkám moderátora a posluchačů ve vysílání, čemuž Pomeje v tu chvíli naivně uvěřil a připadalo mu to jako nespravedlivé rozhodnutí, které se prostě hodí do krámu. Následně ve vysílání na hodinu rádio na vlastní žádost opustil, možná doufaje, že šéf a spolumajitel stanice Michel Fleischmann ještě změní názor či se ho prostě ujme konkurence.

Tribun lidu Pomeje tak víceméně dojel na zákulisní pikle a jeho emotivní proslov zaznamenaný na videu tomu odpovídá. Rozhovor pořídil pohotový externí dodavatel reportáží několika zpravodajských webů a kabelové televize, který nečekanou výpověď a rozlučku moderátora slyšel v rádiu a uprostřed noci vyrazil před budovu, kde se zrovna Pomeje loučil s fanynkou, která se s ním se slzami v očích přišla rozloučit s pomyšlením na nedaleký Nuselský most. Zpravodajský web, kterému autor rozhovor posléze poskytl, jej nakonec nečekaně nechtěl odvysílat, dal od něj ruce pryč a materiál si tam na svou premiéru musel půl roku počkat.

Jirka je ve videu neuvěřitelný a jeho upřímný monolog, ve kterém se proti němu spikl celý svět, budí skutečně soucit. Nenechte si ujít zejména jímavou pasáž, ve které vypočítává počet fanoušků, kteří mu volají na mobil, či nabídky, které okamžitě dostal. Zoufalá fanynka volá nešťastníkovi i v průběhu natáčení, ale on ji nechává spolu s masou dalších čekat a pokračuje v mučednické zpovědi vyhnance, která dojme i nejotrlejšího diváka zejména v pasáži, kdy se Pomeje geniálním oslím můstkem dostane od obsahu pořadu k vyjmenování důvodů „proč nebude v politice nikam kandidovat“ či v závěru, kdy je odvážen taxíkem vstříc nejisté budoucnosti a z jedoucího auta ještě dojatě vykřikuje poslední poselství.

Pointa celé story je známá, Pomeje, faktická oběť, které nelze upřít právo na rozhořčení, nakonec na čas zakotvil ve VIP zprávách, odkud byl „odejit“ rovněž v podobné mocenské hře, ale to už je jiný příběh. Celá rošáda mimochodem příliš nepomohla ani klíčovému muži v pozadí, Jiřímu Pokornému. Ten musel sledovat, jak v anketě vítězí trojice Mareš – Hezucký – Šilhánová z Ranní show Evropy 2, a sám namísto posunu „na bednu“ bral jedenácté (!) místo ze sedmnácti.

Která Pomejeho hláška z videa se vám nejvíc líbí? Dejte nám vědět v diskuzi, v redakci eXtra jasně zvítězila věta: „…nejsou to desítky ani stovky, ani tisíce, ale jsou to statisíce lidí, kteří mi volají, i teďka v noci!“

Mohlo by vás zajímat

Další články