Redakce eXtra zná obsah dokumentu, kterým chtěl včera během kulturního vrcholu uhříněveské církevní sezony ohromit bojovník za práva Džambulky (47) Zdeněk Macura (39) vybraná média, která měla dostat k dipozici i další nahrávku „zubožené Ivety“ z Macurovy bohaté videotéky.

Těšili jsme se, že Macura chtěl vytasit přinejmenším porno a Zlatou bulu sicilskou, ale bohužel, co se dokumentů týče, schovával „jen“ návrh státního zástupce na stíhání manžela Bartošové Josefa Rychtáře (55) za vniknutí do domu Macury na začátku legendárního prázdninového únosu Ivety na Tour de Italia.

Jedná se o jedno z mnoha vniknutí jednoho nebo druhého aktéra někam a to policie řeší mnoho dalších podání. Oba rivalové mají za sebou řadu incidentů, povětšinou pěstních soubojů, mediálních střetů plných žalovatelných výroků z obou stran, Macura opakovaně podal trestní oznámení kvůli údajnému týrání Ivety, Rychtář kontroval stejnou mincí ohledně paragrafů týkajících se únosu, zavlečení atd…

V tomto konkrétním případě sice státní zástupce podává podnět k potrestání, ale do „tepláků“ má Rychtář podle dokumentu daleko. Do domu vnikl nezamčenými dveřmi, aniž by překonal překážku, a bude zřejmě udávat řadu polehčujících okolností. Sám z výsledku trestního stíhání pro tento přečin strach absolutně nemá: „Byli u toho svědkové, existovalo reálně podložené podezření, že je tam Iveta vězněna, ostatně se tam našly prostory, kde pravděpodobně jednu noc strávila. Podotýkám, že jsem navíc vnikl do nájemního domu plného pronajímaných prostor nájemníků, z nichž někteří se mnou aktivně hovořili, nikam jsem se rozhodně nevlámal a navíc jsem pro ten čin měl závažné důvody.“

Oskenovaný dokument nám předal v temném průchodu neznámý muž, který se představil jako člen kadeřnické lobby, ale víc neprozradil.