Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová StarDance 2019 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Enneagram: Nová zázračná metoda, která prozradí, co si myslí vaše vnitřní já!

Nahlédněte do své duše.
+ Další fotografie
Už jste někdy slyšeli o enneagramu? Jde o starověkou teorii, podle které rozlišujeme osobnosti na devět základních typů. Pokud vás tedy zajímá, do jaké kategorie patříte, čtěte dál. A proč zrovna 9 skupin? Podle esoterické tradice jde o symbol devítiúhelníku.

Milujete esoteriku a poznávání osobnosti? Pak pro vás máme další tradiční vědu, která by vás mohla zajímat. Slyšeli jste někdy o enneagramu? Jde o rozlišení osobností do 9 skupin, kdy žádná není horší a nějaká lepší, nadřízená nebo podřízená. Pouze si podle zařazení do skupiny můžete lépe uvědomit své klady i své záporné vlastnosti. Pojďme se tedy na jednotlivé skupiny podívat.

1. IDEALISTÉ

Pokud patříte do první skupiny, jste idealisté, kteří v lidech i situacích stále nachází jen to lepší. Rozhodně patříte mezi spolehlivé a oblíbené jedince, občas se ovšem vyplatí zavítat do reality.

2. POMOCNÍCI

Stále se snažíte být pro někoho prospěšní a potřební. V této potřebě ovšem dokážete být až egoističtí, a tak občas své okolí vydíráte a snažíte se to schovat za to, že jim přece chcete pomoct.

3. VÍTĚZOVÉ

Milujete sport a neustále toužíte po vítězství a úspěchu. Pokud něco opravdu neumíte, je to prohrávání, a to nejen ve hře, ale i v životě. Na této věci je tedy potřeba ještě zapracovat a stát se lepším člověkem.

4. ROMANTICI

Jste nápadití a umělecky založení. Vše se snažíte vnímat především srdcem, a ne hlavou. Máte ovšem časté sklony k depresi a melancholii, což vás posléze nutí uzavírat se do sebe. Zástupci čtvrté skupiny jsou velmi často psychicky nemocní.

5. POZOROVATELÉ

Tichá voda břehy mele! Přestože jste nenápadní a ostatní vás nepovažují za konkurenci, vy umíte skvěle vyčkat na tu správnou chvíli a zaútočit ve svůj vlastní prospěch. Toužíte po objevování nových věcí a po nových zážitcích.

6. LOAJALISTÉ

Vaší hlavní vlastností je stabilita i věrnost. Nemáte rádi změny, a pokud se dostanete do neznáma, upadáte do strachu. Často býváte až paranoidní, což dokazuje, že vy rozhodně potřebujete vedení.

7. POŽITKÁŘI

Máte tu skvělou vlastnost, že dokážete vidět věci přesně tak, jak chcete. Nevýhodou je ovšem, že zavíráte oči před realitou a stáváte se dost často povrchními lidmi. Pokud je tedy potřeba na něčem zapracovat, je to právě toto.

8. OCHRÁNCI

Přirozeně ochraňujete slabší a nemáte problém stát v roli vůdce. Pokud ovšem s něčím máte problém, pak jsou to autority, které rozhodně neumíte uznávat. Není tedy divu, že se často dostáváte do velkých konfliktů.

9. VYJEDNAVAČI

Máte skvěle rozvinutý smysl pro empatii, vnímavost a nedělá vám problém zachovat si klid. Nepatříte zrovna mezi průbojné jedince a navíc vám v těle chybí tolik potřebná sexualita, je tedy na čem zapracovat.

Jde o vědu, která je do detailu propracovaná a pomáhá vám při hledání vnitřního já. Díky enneagramu můžete tedy odhalit své temné vlastnosti, na kterých můžete postupně pracovat a tím se stát lepším člověkem.

Symbol enneagramu zobrazuje celistvost, rovnováhu i jednotu naší osobnosti. Rovnostranný trojúhelník a hexagon jsou naopak obrazce, které zdůrazňují vnitřní dynamiku celého systému. Pokud se podíváte na trojúhelník, můžete vidět spojení břicha, hlavy a srdce. Hexagon následně spojuje vrcholy enneagramu, které jsou označeny číslem. Pod každým číslem pak můžete najít popis struktury osobnosti.

Pokud vás tedy zajímá vaše osobnost hlouběji, neváhejte a propadněte této vědě. Enneagram vám popíše způsob vašeho jednání a chování, které jste si zakódovali již jako malé děti a s kterým můžete pracovat.

Mohlo by vás zajímat

Další články