Česko už konečně má svou vítězku prestižní soutěže Elite Model Look 2014! Tento rok však nově soutěžili i chlapci.

Finále, které se odehrávalo na Pražském hradě ve Španělském sále, vyhrála Barbora Podzimková (15), charismatická dívka s okouzlujícím krokem a jemným obličejem. Za muže vyhrál Josef Mika.

Barbora Podzimková studuje osmiletý gympl v Příbrami, a jak se svěřila Super.cz, podpatky do této chvíle moc nenosila. Přítele nemá, ale tomu se není co divit v jejím věku.

Za Slovensko vyhrála 16letá něžná brunetka Barbara Beňová a Eduard Michalko.

Oba výherci budou reprezentovat Českou republiku v prosinci na světovém finále Elite Model Look v Číně. A je o co stát. Prvních 15 finalistek získává dvouletou garantovanou smlouvu s agenturou Elite v celkové sumě převyšující jeden milion amerických dolarů.

Tento rok se do soutěže přihlásilo 8500 uchazečů ze Slovenska a Česka, vybráno jich bylo celkově 24. Šest dívek a šest chlapců z Česka. Právě chlapci měli letos premiéru.

Slavnostní finále moderoval Leoš Mareš a mezi hosty se objevila velmi význačná jména jako Daniela Peštová nebo světová vítězka Elite Model Look 2013 Češka Eva Klímková.

Ze soutěže Elite povstaly takové hvězdy, jako je například Gisele Bündchen, Linda Vojtová, Cindy Crawford a Linda Evangelista.