Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Greta Thunberg, jak ji neznáte: Z mladé dívky téměř modelka. Aktivismus ji zbavil depresí

Greta Thunberg, jak ji neznáte: Z mladé dívky téměř modelka. Aktivismus ji zbavil depresí
Zdroj: Instagram
+ Dalších 6 fotografií
krása
Mladá aktivistka Greta Thunberg (16) má ve svém věku řadu nápadníků. Mnoho chlapců o ní sní, někteří její vrstevníci nemají problém se do ní zamilovat. Se svými tužbami randit s bojovnicí za zlepšení klimatu se svěřují na internetu. Jenomže mají smůlu, museli by přinejmenším zastavit znečišťování planety, aby si jich Greta vůbec všimla. Ale jejich láska k aktivistce se dá chápat, Greta má totiž několik snímků, které by ji klidně mohly pasovat do role modelky...

Ve svém věku už dokázala burcovat politiky i jiné světové osobnosti k řešení klimatické krize, ale pusu jí žádný kluk pravděpodobně ještě nedal.

„Vždycky jsem byla ta zakřiknutá dívka, která sedí v rohu a nikdo si jí moc nevšímá,“ přiznala před nedávnem Greta, která si musí zvykat, že v posledních měsících je tomu právě naopak.

Hvězdou přes noc

Stala se z ní v posledních měsících hvězda. Někteří se jí ale vysmívají, že není hezká. Naopak ale podle jiných je Greta velmi půvabné děvče, které má hodně velkou jiskru v oku. Sama ukázala na svém Instagramu několik snímků, kde jí to hodně sluší a někdo by si mohl i říct, že kdyby dělala modelku, v branži krásy uspěje.

Aktivismus Gretě pomohl

Pro BBC promluvil tatínek ekologické aktivistky. Tatínek Svante tvrdí, že boj proti změnám klimatu její dceři pomáhá v boji s depresí. "Vidím, že Greta je šťastná, že to může dělat. Viděl jsem ji, jaká byla předtím. Myslím tím to, že s nikým nepromluvila. Mohla jíst jen doma. Nyní je jako všichni ostatní. Není obyčejná, je speciální a slavná. Ale pro mě je nyní jako ostatní děti,“ popsal Svante. Přiznal, že nejdříve si myslel, že jeho dcera by měla v první řadě chodit do školy. Nyní ale vidí, že stávkování a aktivismus léčí její dušičku.

Jak to Grétě sluší, na to se podívejte do galerie. Sami možná uznáte, že by uspěla i v modelingu.

Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy