Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

DUSNO V PRAZE: Odpůrci Angely Merkel vytáhli transparent s hákovým křížem! "Merkelová je blázen, hoďte na ni síť," zní ulicemi!

+ Dalších 13 fotografií
Angela Merkelová je v Praze zhruba dvě hodiny a před budovou vlády se sešlo přes 200 jejích odpůrců. Atmosféra je velmi napjatá a dusno by se dalo krájet. Lidé vehementně skandovali heslo jako "Angela musí pryč", "My jsme tady", nebo "Pusťte nás na Angelu". Okolí vlády je uzavřeno a i když lidé jsou opravdu rozhořčeni, k žádnému incidentu nedošlo. Nevíme, zda Angela o protestech ví, protože momentálně jedná s premiérem Bohuslavem Sobotkou.

Obrovská bezpečnostní opatření a také velké obavy, jak tahle návštěva dopadne. Německá kancléřka Angela Merkel přijíždí do Česka. A jedno si musíme přiznat, většina veřejnosti ji s otevřenou náručí vítat nebude. Proč? Protože Češi mají na řešení uprchlické krize jiný názor, než který prezentuje Angela Merkel - více ZDE

Angela Merkel bude po 14. hodině na Úřadu vlády jednat s premiérem Bohuslavem Sobotkou Pokusí se ho přesvědčit, že přijímání uprchlíků je dobrý nápad.

Pak pojede do Dejvic na Fakultu architektury. Zde ji čeká diskuze s akademickými pracovníky. Plánovaná diskuze se studenty byla zrušena.

V 18 hodin Angelu Merkel na Hradě přivítá prezident Miloš Zeman (71). Ten její politiku dlouhodobě kritizuje.

V ulicích Prahy se už v dopoledních hodinách objevili první lidé, kteří chtějí dát najevo, že s politikou Angely Merkel nesouhlasí. Na transparentech se objevují hesla, že Angela musí odstoupit.

Další hesla hovoří o tom, že pokud bude Česku diktovat podmínky, Češi zvolí czexit z Evropské unie. Skupina lidí nese plakát s hákovým křížem.

Nyní je před úřadem vlády zhruba 200 lidí, kteří skandují hesla směřující proti Merkelové. Všudepřítomná policie dohlíží na to, aby se protesty nesly v poklidném duchu. Což je opravdu náročné, protože lidé jsou opravdu naštvaní a své rozhořčení dávají patřičně najevo.

Lidé drží v rukou transparenty s popisky jako "Merkel killer of Europe" nebo "Merkel muss weg".

Atmosféra je velmi napjatá a lidé nesouhlasí s jejími politickými výroky na stranu imigrantů.

SLEDUJTE EXTRA.CZ, BUDEME PŘINÁŠET DALŠÍ PODROBNOSTI.

" style="border: none; position: relative; visibility: visible; display: block; margin: 0px; padding: 0px;" height="120px" width="400px">

Související články

Další články

Nejnovější kauzy