Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Duch mafiána Mrázka se vrátil ze záhrobí: Kvůli vraždě sebrali jeho bodyguarda!

Pavel Šrytr (vpravo) byl pro Františka Mrázka vždy oporou.
Zdroj: reprofoto ČT, reprofoto TV Nova
Kriminalisté jsou přesvědčeni, že vědí, kdo v roce 1996 zavraždil kontroverzního podnikatele Antonína Bělu. Lidé z policejního týmu Tempus tvrdí, že Bělu zavraždil bodyguard Františka Mrázka Pavel Šrytr. Ten dříve pracoval jako bodyguard i pro Bělu. Vraždu si podle kriminalistů mohl objednat sám Mrázek.

V 90. letech mělo Česko dva velké bosse. Na jedné straně stál František Mrázek, na straně druhé Antonín Běla a jeho lidé. Bylo veřejným tajemstvím, že Mrázek a Běla se nenávidí.

Antonín Běla byl zastřelen 13. dubna 1996 před domem, kde žil se svou rodinou. Vraždu vykonalo maskované komando. Ozbrojenci Bělu rozstříleli pomocí samopalů.

Od samého počátku vyšetřování se spekulovalo, že si vraždu mohl objednat František Mrázek.

Nyní policejní tým Tempus tvrdí, že Bělovo úmrtí objasnil. Za vraždou prý stojí bývalý Mrázkův bodyguard Pavel Šrytr.

„Bodyguarda Pavla Šrytra policie zatkla v úterý v 16 hodin. Jaké nové důkazy se po 20 letech – tedy těsně před promlčením vraždy – objevily, ale detektivové tají,“ uvedl Český rozhlas, který o kauze informoval.

Bude zajímavé sledovat, zda se podaří kriminalistům někdy objasnit také smrt Františka Mrázka. Kontroverzní podnikatel byl zavražděn 25. ledna 2006.

Spekulovalo se, že v Mrázkově smrti může mít prsty i Tomáš Pitr. Nepovedlo se to ale nikdy prokázat. Vrah Františka Mrázka stále uniká.

Související články

Další články