Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Drzost, která nezná mezí: Do Buckinghamského paláce se dostali zloději, komu za to nechá královna setnout hlavu?

Zdroj: Profimedia.cz

Krást se sice nemá, ale občas není na škodu, když se nějaký ten kriminálník vytáhne se svým uměním, protože jak jinak byste věděli, že děláte něco špatně a váš majetek je nevhodně chráněn? Přesně tuhle lekci dostali hlavouni ve Scotland Yardu a na britském ministerstvu vnitra, protože dva lapkové se vydali spolu pro nějaký báječný lup a namířili si to přímo do Buckinghamského paláce. Kam se dostali úplně bez potíží.

Celá Anglie totiž ví, že královna a její rodina v létě jezdí na skotský Balmoral, kde Alžběta prohání po cestách svého jaguara a princ Phillip chodí lovit jeleny. Spolu s nimi tam cestují i osobní komorníci a služky, čili v Buckinghamu je téměř pusto a prázdno. Což ovšem neznamená, že by jej měli přestat hlídat.

Pověřené složky se ale nyní dopustily fatálního selhání, když byli chyceni v paláci dva zloději. Jeden čekal venku, druhý se nacházel v prostorách, které se na noc zavírají, a aby se tam dostal, musel překonat zabezpečovací systémy, neustálý dohled ozbrojené gardy a ochranky, kamerový systém a zdi a ploty, které se údajně nedají přelézt.

Kdo a jak v hlídání paláce pochybil, to se bude teprve vyšetřovat, ale už nyní se vedení Scotland Yardu schovává před mocnou panovnicí v koutku a vymýšlí omluvy, jak se z průšvihu vysekat. Není to totiž poprvé, kdy se pod šéfy mohutně houpala židle, v roce 1982 slezl jakýsi Michael Fagan po okapu do Alžbětiny ložnice a tam si s ní začal vykládat, zatímco se panovnice v posteli a v královském pyžamu snažila zachovat klid a rozvahu, dokud jej ochrana nepřiběhla zpacifikovat.

Související články

Další články