Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Drzost, která nezná mezí: Do Buckinghamského paláce se dostali zloději, komu za to nechá královna setnout hlavu?

Alžběta II. se občas tváří jako nadopovaný pitbull, jinak je to ale velmi
hodná žena. Co ji ovšem dokáže nesmírně vytočit, to jsou profesionální
selhání, nejspíš se jí bude zodpovídat i vedení Scotland Yardu.
Zdroj: Profimedia.cz

Krást se sice nemá, ale občas není na škodu, když se nějaký ten kriminálník vytáhne se svým uměním, protože jak jinak byste věděli, že děláte něco špatně a váš majetek je nevhodně chráněn? Přesně tuhle lekci dostali hlavouni ve Scotland Yardu a na britském ministerstvu vnitra, protože dva lapkové se vydali spolu pro nějaký báječný lup a namířili si to přímo do Buckinghamského paláce. Kam se dostali úplně bez potíží.

Celá Anglie totiž ví, že královna a její rodina v létě jezdí na skotský Balmoral, kde Alžběta prohání po cestách svého jaguara a princ Phillip chodí lovit jeleny. Spolu s nimi tam cestují i osobní komorníci a služky, čili v Buckinghamu je téměř pusto a prázdno. Což ovšem neznamená, že by jej měli přestat hlídat.

Pověřené složky se ale nyní dopustily fatálního selhání, když byli chyceni v paláci dva zloději. Jeden čekal venku, druhý se nacházel v prostorách, které se na noc zavírají, a aby se tam dostal, musel překonat zabezpečovací systémy, neustálý dohled ozbrojené gardy a ochranky, kamerový systém a zdi a ploty, které se údajně nedají přelézt.

Kdo a jak v hlídání paláce pochybil, to se bude teprve vyšetřovat, ale už nyní se vedení Scotland Yardu schovává před mocnou panovnicí v koutku a vymýšlí omluvy, jak se z průšvihu vysekat. Není to totiž poprvé, kdy se pod šéfy mohutně houpala židle, v roce 1982 slezl jakýsi Michael Fagan po okapu do Alžbětiny ložnice a tam si s ní začal vykládat, zatímco se panovnice v posteli a v královském pyžamu snažila zachovat klid a rozvahu, dokud jej ochrana nepřiběhla zpacifikovat.

Související články

Další články