Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Držel mi u hlavy nabitou zbraň a pod krkem nůž: České ženy promluvily o sexuálním obtěžování

Další otřesné zážitky!
Americký producent Harvey Weinstein spustil neuvěřitelnou lavinu po celém světě. Od doby, co se americké herečky rozhodly, že se svěří s dlouholetým tajemstvím, jak je Harvey obtěžoval, se tisíce žen po celém světě začaly svěřovat s velmi nepříjemnými zkušenostmi, které zažily buď v práci, doma nebo na veřejnosti. Nyní i české ženy promluvily, jak těžké je pro ně překousnout a zapomenout na něco takového jako je sexuální zneužívání.

Sociální sítě jsou doslova zaplaveny hashtagem #metoo. S převratným nápadem přišla americká herečka Alyssa Milano. Vyzvala všechny ženy po celém světě, aby se přestaly bát a zveřejnily své příběhy o tom, jak byly sexuálně obtěžovány.

Odezvy se začaly hrnout téměř okamžitě. A nezůstalo jen u amerických žen. I české dívky a ženy se vehementně začaly svěřovat se svými otřesnými zážitky. Opravdu jich není málo a některé z nich jsou až neuvěřitelné.

Server Lidovky.cz vytvořil anonymní prostor, aby se oběti sexuálního zneužívání mohly svěřovat. A přišly opravdu neskutečné příběhy.

"Devět let mne psychicky a fyzicky týral partner. Pracovali jsme v jedné firmě, v jednom openspace. Opakovaně měl hlasité vulgární narážky, poznámky, žádal o sex v kanceláři či na dámských WC, když byli ostatní kolegové na obědě.

Abych mlčela, před kolegy mi u hlavy držel nabitou zbraň, pod krkem ostrý nůž. Kolegové dělali, že nic nevidí. Když jsem od partnera odešla, zařídil, abych byla z firmy odejita. Rozhlásil, že se se mnou rozešel a že se mu budu mstít – a tak mne předem znevážil, aby mi nikdo nevěřil," svěřuje se dvaačtyřiceti­letá žena.

Velkým překvapením bylo, že se nezačaly ozývat jenom ženy, ale dokonce i řada mužů. „Na střední škole jsme měli učitelku tělocviku, bylo jí tehdy kolem 40, nám 16 let. Pubertální kluci. Pamatuji si, že když jsme dělali výmyk nebo skákali do výšky, běžně nám sahala mezi nohy.“

„Prý abychom věděli, jak se to správně dělá a měli správné držení těla. Když jsme se rozcvičovali a běhali v tělocvičně, běhaly s kolegyní za námi a vždy poslední z nás plácaly po zadku se slovy: ‚Šup, šup, přidej, přidej,“ vypráví svůj otřesný příběh jeden z anonymních mužů.

Související články

Další články