Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Dramatické natáčení: Bohdalovou ve filmu Klec musela zastoupit kaskadérka

Zdroj: ČT
+ Dalších 9 fotografií
Film
Jiřina Bohdalová (88) ve filmu Klec prokazuje, že jí sednou nejen role pohádkových babiček. V thrilleru Jiřího Stracha také podává vynikající výkon Kryštof Hádek. Nemá smysl tajit, že film Klec nemá dobrý konec. Místy se jedná o psycho, kde není nouze o násilné scény. Jaké bylo pro Jiřinu Bohdalovou natáčení?

Herečka Jiřina Bohdalová přiznává, že natáčení mrazivého thrilleru bylo velmi náročné.

„Byla to jedna z nejtěžších rolí, jakou jsem kdy ztvárnila. V textech Marka Epsteina je vždy nejdůležitější lidský příběh. Proto jsem chtěla, aby postava Květy Galové byla věrohodná. Musela jsem zahrát opravdu starou a velmi osamělou paní. Já jsem ale stále plná života. Byl to pro mě vlastně velký protiúkol. Je to paradox, ale musela jsem se nechat ještě ‚zestařit‘. Tato figura mi dala takzvaně trochu zabrat,“ uvedla Bohdalová pro Kinobox.cz.

Herečka také přiznala, že zčásti ji musela zastoupit kaskadérka. „To víte, že se to nehrálo dobře. Naštěstí jsme u natáčení měli kaskadérku, která mě zastoupila v těch nejvypjatějších scénách. Nicméně jsem si tam ‚užila‘ taky. Ne že bych měla dutou hlavu, ale občas to hodně zadunělo,“ dodává Bohdalová s tím, že Kryštof Hádek se vždy omlouval, když musel herečku na place udeřit.

Pokud jste Klec ještě neviděli, tak se určitě podívejte. Oba herci v hlavních rolí předvádí nadprůměrné výkony.

Související články

Další články