Bohužel vám často nepřinášíme příběhy, které by dobře končily. Obzvlášť ne z Číny, která nás snad každý den překvapuje svými událostmi. Tentokrát jde o tragédii z Šanghaje, kde žena vzala do náruče své dítě, postavila se s ním k oknu a hrozila tím, že jej vyhodí a sama za ním skočí. To vše se odehrálo v 12. patře výškové budovy a celé věci na vážnosti přidal ještě fakt, že matka trpí silnými depresemi. Jejím chováním si tak nemohl být nikdo jistý a pro jistotu byla nasazena i speciální jednotka.

Naštěstí v tomto případě můžeme udělat výjimku a informovat vás o šťastném konci celé skoro-katastrofy. Díky rychlé reakci speciální jednotky hasičů, která je pro podobné případy vycvičena (asi s tím mají Číňané vzhledem k počtu mrakodrapů v čínské metropoli své zkušenosti), se ale podařilo zachránit jak matku, tak dítě. Hasiči se museli dostat o patro nad ženu, z něj se slanit dolů a rychlým jednáním a zkušeným vyjednáváním dvojici zachránit. „Jde o zázrak, že se podařilo zachránit oba dva,“ nezapomíná dodávat tisková mluvčí místní policie. Nevypočitatelným jednáním labilní matky si nikdo nemohl být jistý a sousedé jen bezmocně přihlíželi šílenství, které mladá žena předvedla. Ihned po zásahu byla převezena do psychiatrické léčebny.

Čínská média informovala o tom, že k nešťastné události došlo po tom, co žena ztratila práci a svému okolí si neustále stěžovala, že se asi zblázní z toho, že je pořád doma. Stalo se.