Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Dotační milenci? Pelta a náměstkyně z ministerstva školství se scházeli V TAJNĚ PRONAJATÉM BYTĚ! Co tam dělali?

Dotační milenci? Pelta a náměstkyně z ministerstva školství se scházeli V TAJNĚ PRONAJATÉM BYTĚ! Co tam dělali?
Zdroj: Facebook.com, profimedia.cz
Šéf fotbalové asociace Miroslav Pelta a náměstkyně ministerstva školství Simona Kratochvílová se scházeli v tajně pronajatém bytě. Co se tam dělo? Zůstalo jen u rozdělování dotací?

Miroslav Pelta a Simona Kratochvílová mají obrovský problém Jsou nyní ve vazbě, protože policie rozplétá pohyb dotací do českého fotbalu. Podle informací Radiožurnálu se Pelta a Kratochvílová scházeli v tajně pronajatém bytě v Praze. Tady se dohadovali na rozdělování dotací. Simona Kratochvílová údajně posílala finance dle Peltova přání, čímž způsobila škodu za skoro půl miliardy korun.

"Miroslav Pelta úmyslně za účelem získání výhodnějších podmínek v dotačních programech využíval mileneckého poměru se Simonou Kratochvílovou a při osobních schůzkách v bytě, který kvůli tomu pronajal, požadoval neoprávněně jako zástupce žadatele o dotace na úkor dalších žadatelů o dotace přednostně neveřejné informace k předmětu soutěže k dotačním programům, k jednotlivým žádostem o dotace (projektům) a k průběhu procesu hodnocení žádostí a dále ovlivňoval rozhodování Kratochvílové," citoval Radiožurnál z policejního dokumentu.

Kvůli dotačnímu skandálu už rezignovala ministryně školství Kateřina Valachová. Policie trestní stíhání rozjela na základě tajných odposlechů. Veřejnost se obává, kdo nyní povede český fotbal. Ve hře je například kontroverzní boss Roman Berbr.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy