Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Dotace si strčte za klobouk. Nepřijmout kvóty je otázka hrdosti! Který Čech šokoval Brusel?

Poslanec Evropského parlamentu Petr Mach pronesl hodně ostrý projev, který směřoval na ty, kteří zkoušejí vydírat Česko a tvrdí, že pokud nepřijmeme kvóty, seberou nám eurodotace.

„České republice je ze strany německé vlády vyhrožováno, že prý nedostaneme dotace ze strukturálních fondů, když nebudeme souhlasit s kvótami na uprchlíky. Vyhrožování a závist? To jsou ty evropské hodnoty? Kde je respekt k odlišnému názoru? Copak nemůžeme říci NE? Ale víte co, strčte si ty dotace za klobouk. Dotace jsou totiž jako rakovina, která bují a ničí všechno, co je v ekonomice zdravé. Pokud nedostaneme tyto dotace, pak to nebude dobré jen pro naši ekonomiku, ale bude to dobré hlavně pro naši důstojnost a naši čest,“ pronesl na půdě Evropského parlamentu poslanec Petr Mach.

Německo plánuje, že odmítači kvót budou přehlasováni. S kvótami na uprchlíky nesouhlasí Polsko, Slovensko, Maďarsko a Česko.

„Není možné, aby Německo, Rakousko, Švédsko a Itálie jako jediné nesly tíhu uprchlické krize. Tak evropská solidarita nefunguje. Pokud to nepůjde jinak, měli bychom vážně zvážit, zda nevyužijeme i nástroj většinového hlasování,“ uvedl pro deník Passauer Neue Presse německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier.

Zdá se tedy, že kvóty nám vedení v Bruselu vnutí silou z pozice moci.

Související články

Další články