Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus finále MasterChef 2020 Svatba na první pohled

Nejnovější kauzy

Dolce Vita: Naučte se od Italů 6 způsobů, jak se dá žít sladce!

Takhle se to dělá.

Italský lifestyle je známý po celém světě. Je opěvovaný. Obdivovaný. Každý, kdo někdy navštívil Itálii, musel pocítit kouzlo tamního života. Možná bychom se od Italů mohli ledacos přiučit. Žít „dolce vita“ neboli sladký život může každý, ať žije kdekoli.

Jídlo je základ

Italové jsou neskutečně nároční na to, jaké laskominy posílají do svého těla. Zakládají si na kvalitních čerstvých surovinách. Ví, že se jim to vrátí na jejich psychické i fyzické kondici. Užívají si jak přípravu pokrmů, tak samotnou konzumaci. Italové jedí dlouho, zvlášť večeře se jim pravidelně protahují do pozdních nočních hodin. Jídlo je pro ně obřad. U jídla se Italové schází s celou rodinou. Při jídle také Italové domlouvají ty největší kšefty. Taliáni prostě ví, že nejen láska prochází žaludkem.

Všechno co děláte, dělejte s vášní

Možná jste si toho všimli. Cokoli Italové dělají, dělají to s emocemi. Ať už jde o řízení auta, malování, nakupování, umývání nádobí. Milování. Při všem, co dělají, zapojují všechny smysly a strašně si to užívají. A o tom přece život je…

Buďte zvídaví

Italové oplývají vrozenou zdravou zvídavostí. Chtějí se stále učit nové věci, chtějí všechno vědět. Však vzpomeňme na některé slavné zvědavce – Kryštof Kolumbus, Guglielmo Marconi, Leonardo da Vinci… Jakmile se člověk přestane zajímat o věci kolem sebe, je zle.

Rodina a tradice

Italští obyvatelé nedají dopustit na svou rodinu, přátele a tradice. Milují rodinné sešlosti, oslavy, milují společnost. A ten, kdo miluje, je také milován. To je další ingredience v receptu na sladký život.

Odolnost a síla

Itálie si prošla mnohým. Přírodní katastrofy, války, invaze, korupce… Italové jsou ale paradoxně vděční za každou negativní zkušenost. Tihle životní optimisté nezdar berou jako součást životního cyklu. Užívejte každé vteřiny, jako to dělají oni.

Žádný spěch

Jakékoli vyřizování papírů na italských úřadech vás, jakožto západoevropskou duši, totálně vynervuje. Italové mají času dost. Je jim jedno, že vy nemáte čas čekat tři hodiny na jedno razítko. Nikam nespěchají. Proč taky. Nespěchejte ani vy, dejte si raději nějakou dobrou kávu. Stresovat se nemá žádný smysl a Italové to už dávno vědí.

Související články

Další články